Wspólne świętowanie polskich i ukraińskich rodzin w stolicy Wielkopolski

Written by on 24 czerwca 2023

Niedzielne popołudnie w gronie najbliższych, pełne radości i dobrej zabawy, dla Polaków i Ukraińców. Tak zapowiada się Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”, który w niedzielę 25 czerwca 2023 roku odbędzie się w Poznaniu.

O idei przyświecającej temu spotkaniu w stolicy Wielkopolski opowiedział nam rzecznik Caritas Archidiecezji Poznańskiej Adam Hubert.

To jest wydarzenie już cykliczne. Od kilkunastu lat organizowane jest przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. I w ramach tego festynu, który odbywa się zwykle w czerwcu – czy to na początku – z okazji Dnia Dziecka, czy to pod koniec – z okazji Dnia Ojca, niemniej jednak zawsze skupiamy się wokół rodzinnego klimatu. Czasem odbywał się on pod koniec maja, w okolicach Dnia Matki. To wydarzenie jest z okazji tego, że rodziny są i aby rodziny mogły spotkać się razem i spędzać miło czas. W końcu hasło jest: „Bądźmy razem”. Generalnie to hasło ma dwuwymiarowe znaczenie, bo drugi rok z rzędu mówi o tym i zachęca, byśmy byli razem, z tymi którzy uciekli przed wojną. I na ten czas, abyśmy potrafili być właśnie razem, bo to wydarzenie też kierowane jest również do Ukraińców – stwierdził współorganizator festynu.

Jakie atrakcje czekają w Poznaniu na gości wydarzenia?

Cały festyn z racji tego, że skierowane jest do rodzin i jego hasło mówi: „Bądźmy razem”, jest z myślą o całych rodzinach. Tak, aby każdy członek rodziny od najmłodszego po najstarszego, mógł na tym wydarzeniu się dobrze bawić. Dlatego atrakcje przygotowane są i kierowane zarówno do dzieci – i tutaj są przewidziane dmuchane zabawki, place zabaw i tego typu rzeczy. Organizowane są również zabawy sportowe – choćby jazda na rolkach. Odbywać się będzie także szkolenie w kwestiach udzielania pierwszej pomocy, organizowane przez strażaków. Będą też pokazy psów policyjnych. A oprócz tego, tym atrakcjom, które ciężko byłoby wymienić wszystkie, towarzyszyć będą koncerty. W ramach tego wydarzenia na scenie będą występować tacy artyści jak Cezary Makiewicz, czy U studni, kiedyś kojarzone z hasłem – Stare Dobre Małżeństwo. A na koniec tego festynu będzie koncert TGD. Atrakcji co niemiara i każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenie odbywa się w niedzielę 25 czerwca, między godziną 13.00 a 18.00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej szczegółów dotyczących tego festynu, w tym którą bramą wchodzić, można znaleźć na naszej stronie caritaspoznan.pl – zakończył Adam Hubert.

Wstęp na poznański Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem” jest wolny.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background