Polsko-ukraińskie kolędowanie na warszawskich Bielanach

Written by on 25 stycznia 2023

To będzie ciekawe spotkanie z polską i ukraińską tradycją muzyczną związaną z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. W czwartek 26 stycznia w warszawskich Podziemiach Pokamedulskich wystąpią Babooshki.

O bohaterach wieczoru w sali Podziemi Pokamedulskich opowiedział Radiu Nowa Kultura Karol Regulski, manager ds. organizacyjno-kulturalnych Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

Tradycją podziemi kościoła pokamedulskiego są cykliczne koncerty jazzowe. I na najbliższym z nich będzie można usłyszeć polsko-ukraińskiego zespołu Babooshki, którego podstawę tworzą dwie wokalistki – Polka Karolina Beimcik i Ukrainka z pochodzenia – Dana Winnicka. W repertuarze znajdą się zarówno kolędy polskie, jak i szczedriwki – ukraińskie pieśni ludowe związane z obrzędami noworocznymi, ujęte w etno-jazzowe ramy – stwierdził współorganizator wydarzenia.

W cyklu „Jazz w Podziemiach Kamedulskich” występowały u nas gwiazdy światowego jazzu. Myślę, że odpowiedni poziom będzie zachowany i tym razem. A co warto podkreślić będzie to też okazja do poznania folkloru ukraińskiego – dodał Regulski

Koncert zespołu Babooshki odbędzie się w Podziemiach Kamedulskich, zlokalizowanych na warszawskich Bielanach przy ulicy Dewajtis 3, w czwartek 26 stycznia o godzinie 19:00. Wstęp wolny.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background