Nowe organy w stolicy i ich koncert inauguracyjny

Written by on 24 stycznia 2023

To prawdziwa gratka dla miłośników muzyki organowej. W stolicy pojawił się nowy instrument, który już wkrótce wyda z siebie dźwięki podczas inauguracyjnego koncertu na warszawskich Bielanach. Co ciekawe, w środę 25 stycznia organy zabrzmią nie w kościele, a w sali Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

O tym wydarzeniu opowiedział Radiu Nowa Kultura manager ds. organizacyjno-kulturalnych „Dobrego Miejsca” Karol Regulski.

Dla miłośników muzyki organowej mamy nową zupełnie unikalną możliwość, ponieważ 25 stycznia będzie miała miejsce inauguracja nowo zainstalowanego – przez Akademię Katolicką w sali „Dobrego Miejsca” – instrumentu organowego. Jest to bardzo ciekawe urządzenie, ponieważ organy elektroniczne mają w sobie zapisane brzmienia organów z prawdziwych katedr. I to instrumentów, nad którymi wzdychają organiści z całej Europy – choćby organów z Krzeszowa czy z francuskiego Caen. Oba te brzmienia będzie można usłyszeć w najbliższym koncercie inauguracyjnym 25 stycznia o godzinie 17:00. Wstęp jest wolny. A zagrają wybitni organiści. Między innymi będzie to dr Agnieszka Rybak, dr Wiktor Brzuchacz oraz prof. Andrzej Chorosiński – przyznał jeden z organizatorów wydarzenia.

Organów można słuchać nie tylko w kościele. U nas w sali będzie to zupełnie nowe doświadczenie, ponieważ w sali „Dobrego Miejsca” instrument został zainstalowany wraz z systemem nagłośnienia przestrzennego, co – wraz z komfortowymi siedzeniami – umożliwia kontemplację muzyki na zupełnie innym poziomie. Tym bardziej zachęcamy, by wziąć udział w naszym inauguracyjnym koncercie oraz śledzić naszą stronę internetową dobremiejsce.org, ponieważ wspólnie z Akademią Katolicką planujemy jeszcze tej wiosny kilka kolejnych koncertów – dodał Karol Regulski.

Koncert odbędzie się w sali Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce” mieszczącym się w Warszawie przy ulicy Dewajtis 3.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background