Michael W. Smith już 16 kwietnia z koncertem w Polsce!

Written by on 2 kwietnia 2023

Wielka gwiazda sceny CCM zaśpiewa w Polsce w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Michael W. Smith po raz pierwszy pojawi się w naszym kraju i 16 kwietnia wystąpi z koncertem w Arenie Gliwice. Zapowiada się niezapomniany wieczór na Bożą chwałę.

Adam Guzdek, główny organizator gliwieckiego koncertu, opowiedział Radiu Nowa Kultura o postaci wybitnego artysty ze Stanów Zjednoczonych.

Michael W. Smith to absolutna legenda muzyki CCM. To jest chyba największa jej gwiazda dzisiaj, która jest niezwykle doceniana na świecie i utytułowana. Jest on posiadaczem czterdziestu pięciu amerykańskich nagród Dove Award i trzech nagród Grammy. To jest człowiek, który sprzedał osiemnaście milionów albumów. Ma wśród tych swoich wydawnictw czternaście złotych i pięć platynowych płyt. Michael W. Smith stworzył setki utworów, ale trzydzieści dwa z nich były takimi absolutnymi „top of the top” i królowały na samych szczytach list przebojów przez długi czas. Oczywiście jego życiorys jest trudny. To jest człowiek, który miał kiedyś w młodości problemy, a potem został artystą i nawróconym chrześcijaninem. I myślę, że dzisiaj jest takim wzorem dla innych twórców sceny CCM. To jest człowiek, który stworzył CompassionArt i wspierał dzieci w Afryce. Zebrał artystów, środki i ogromnymi kwotami pomagał tam dzieciakom. To jest więc bardzo niezwykły człowiek – podkreślił główny organizator koncertu w Gliwicach.

Przyjazd do Polski Michaela W. Smitha stanowi dla organizatorów duży powód do satysfakcji.

Od czternastu lat realizujemy takie wydarzenie w Mysłowicach – „Bądź jak Jezus”. Tam pokazujemy to wszystko co w muzyce CCM jest najciekawsze. To jest takie miejsce, które ludzie kochający tę muzykę znają, przyjeżdżają do nas i oglądają. Od samego początku zależało nam na tym, żeby pokazywać te największe gwiazdy i niektóre udawało się nam zapraszać. Był Israel Houghton, i For King and Country, i Hillsong London, i paru innych, naprawdę znakomitych artystów. Mierzyliśmy cały czas wysoko. Natomiast to wszystko nie jest takie proste. Te trasy są planowane z dużym wyprzedzeniem. A przede wszystkim budżetowo to były rzeczy, na które nigdy nie mogliśmy sobie pozwolić, bo i produkcja i przylot zza oceanu takiej liczby ludzi. Często korzystaliśmy z tego, że niektórzy artyści byli na przykład w Europie. I wtedy mogli być w zasięgu ręki a nasi przyjaciele ze Stanów Zjednoczonych byli dla nas wyrozumiali. Natomiast tacy artyści, całe ekipy, same bilety lotnicze to są ogromne kwoty, a do tego dochodzi cała produkcja i po prostu sfinansowanie wydarzenia. Także zabiegaliśmy o to i udało się. To jest bardzo niezwykłe, że w tym roku w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – a to też jest bardzo wyjątkowy dzień – spotkamy się właśnie na „The Waymaker World Tour” – przyznał Adam Guzdek.

I na koniec garść szczegółów organizacyjnych.

Koncert Michaela W. Smitha odbędzie się w Arenie Gliwice w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 19.00. Hala jest znakomicie położona w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A4, więc bardzo łatwo do niej dotrzeć. Są ogromne parkingi i na pewno nie będziecie mieli żadnych kłopotów w tym zakresie. A bilety są dostępne na ebilet.pl i bilety24.pl. I to będzie na pewno bardzo niezwykły czas. Stworzymy wyjątkową wspólnotę i razem zmienimy świat – zakończył Adam Guzdek.

Koncert w Gliwicach będzie pierwszym i jedynym występem Michaela W. Smitha w Polsce w ramach „The Waymaker World Tour”. Artysta podczas wizyty w Europie zaśpiewa także: w rumuńskiej Oradei, w stolicy Węgier – Budapeszcie, w norweskim Kristiansand, w duńskim Aarhus, w Rotterdamie (Holandia), w Zurychu (Szwajcaria) oraz w stolicy Włoch – Rzymie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background