Kolędowanie z Albo i Nie – blisko, coraz bliżej

Written by on 18 grudnia 2022

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia a wraz z nimi – zgodnie z polską wielowiekową tradycją – czas wspólnego kolędowania. Podczas tego pięknego okresu ogłaszania światu Narodzin Zbawiciela zespół Albo i Nie wyruszy w trasę koncertową, i to nie tylko po Górnym Śląsku, i zachęca do wspólnego śpiewania kolęd.

Wokalista grupy Bartosz Zdechlikiewicz w rozmowie z Radiem Nowa Kultura nie ukrywał entuzjazmu w związku ze zbliżającymi się świątecznymi spotkaniami z publicznością.

Cały rok czekamy z utęsknieniem na wspólne kolędowanie z naszymi słuchaczami. Nasze koncerty kolędowe – jeśli tak można powiedzieć – to nie są takie typowe koncerty, bo my w trakcie tych występów zapraszamy do czynnego udziału całą zebraną publiczność. Każdy kolędy dobrze zna a nasze opracowania kolęd są takie „domowe”. Dlatego każdy dobrze będzie wiedział jaką kolędę gramy i śpiewamy, więc zachęcamy – jeśli już będziecie z nami kolędować – do współudziału – podkreślił.

Co ciekawe, czwórka muzyków z Siemianowic Śląskich do tej pory się sięgała podczas swoich występów po śląskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

Jesteśmy już trochę zdenerwowani sami na siebie, że po raz kolejny nie daliśmy odpowiedzi, dlaczego nie śpiewacie kolęd po śląsku. Dlatego w tym roku mamy specjalną niespodziankę dla tych wszystkich, którzy przyjdą na nasze kolędowania. Możliwe, że coś po śląsku będzie – zdradził wokalista zespołu.

Grupa Albo i Nie w najbliższych tygodniach zagra co najmniej kilka koncertów i co ciekawe, nie tylko na Górnym Śląsku, z którym są przecież mocno związani.

Na pewno będzie nas można spotkać w Kaliszu na początku stycznia. Jeszcze wcześniej w Kokotku u oblatów – u ojca Tomka Maniury. Będą Piekary Śląskie, będą Katowice i koncert zapewne w krypcie katedry. Czekamy na potwierdzenie jeszcze kilku koncertów. Na pewno na naszych mediach społecznościowych ta informacja będzie, także zachęcamy – jeśli tylko macie czas i jesteście w pobliżu to kolędujcie z Albo i Nie – zachęcił Bartosz Zdechlikiewicz.

Repertuar świątecznych koncertów Albo i Nie – jak się okazuje – jest dość zróźnicowany.

Oprócz tradycyjnych kolęd śpiewamy i gramy też pastorałki, ale jest też przemknięta jedna piosenka świąteczna, którą można śpiewać jeszcze przed świętami. Nosi ona tytuł – tak samo jak nasza płyta kolędowa – „Cudów czas” i właśnie tego czasu cudów życzę słuchaczom Radia Nowa Kultura – zakończył muzyk.

Wszystkie szczegóły dotyczące trasy kolędowej Albo i Nie można odnaleźć na profilach zespołu na Facebooku i na Instagramie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background