Apteka zagra w Gdańsku w rocznicę podpisania „IV rozbioru Polski”

Written by on 23 sierpnia 2023

To będzie wyjątkowy koncert zorganizowany w związku z ważną historyczną datą, która zaważyła na dziejach Polski i całego Starego Kontynentu. Zespół Apteka wystąpi w środę 23 sierpnia w Gdańsku w koncercie „Przyjaciele i wrogowie”, który jest organizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

O koncercie opowiedział lider zespołu Apteka – Jędrzej „Kodym” Kodymowski.

Serdecznie zapraszam wszystkich na koncert zespołu Apteka, który się odbędzie 23 sierpnia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zagramy tematy z filmów dokumentalnych pod tytułem: „Śniadanie w Wannzee”, „Ostatnia droga Edyty Stein”, jak też fragment muzyki, która „okrasza” film oparty na prozie Brunona Schulza z „Sanatorium pod klepsydrą” – część, która nosi tytuł „Xsięga”. Ale będą też zmodyfikowane utwory zespołu Apteka, dostosowane do sytuacji i okoliczności. W końcu jest to rocznica podpisania Paktu Ribbentrop – Mołotow – czyli dwóch totalitaryzmów. Zagramy takie utwory jak: „Mieszadło chaosu”, „Kosmos”, „Kiedy jesteś blisko” – który jest na ścieżce dźwiękowej filmu dokumentalnego „Reset”, i wiele innych. Serdecznie państwa zapraszam i oczekuję wszystkich w sali widowiskowej-koncertowej imienia pana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – 23 sierpnia o godzinie 18.00 – stwierdził muzyk.

Bilety na koncert zespołu Apteka zatytułowany „Przyjaciele i Wrogowie” dostępne są w internetowym serwisie biletowym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background