Basia Pospieszalska i Joachim Mencel z koncertami dla Maryi na Zamojszczyźnie

Written by on 24 sierpnia 2023

Będą to spotkania z muzyką sprzed wieków, przepełnione tradycyjnymi pieśniami i modlitwą na cześć Matki Bożej. Duet Basia Pospieszalska i Joachim Mencel wystąpi 26 sierpnia i 27 sierpnia na Zamojszczyźnie na koncertach zatytułowanych „Śliczna jak lilija”.

Do udziału w tych wydarzeniach zachęca Joachim Mencel.

Bardzo serdecznie zapraszam słuchaczy Radia Nowa Kultura na nasze koncerty – w sobotę 26 sierpnia zagramy w Krasnobrodzie a w niedzielę 27 sierpnia w miejscowości, która nazywa się sól. Zagramy w duecie czyli ja – Joachim Mencel na lirze korbowej a śpiewać będzie Basia Pospieszalska. Wykonamy program złożony z pieśni maryjnych. Większość z nich to są pieśni tradycyjne, także autorów anonimowych. Będziemy grać na przykład taki utwór, który nazywa się „Bądź wiesioła Panno Czysta” a pochodzi z XV wieku. Kieruje nami taka wewnętrzna potrzeba przypominania tych starych pięknych utworów, które już w większości wyszły z użycia. Ale oprócz tych nieznanych pieśni, wykonamy także kilka takich powszechnie znanych, również starych. Myślę, że publiczność postara się przyłączyć do nas, bo też to nami kieruje, by to była nasza wspólna modlitwa – przyznał muzyk.

Oba koncerty „Śliczna jak lilija” Basi Pospieszalskiej i Joachima Mencla będą towarzyszyć występom laureatów kranobrodzkiego XV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem Ad Astra”. Wydarzenia te odbędą się w sobotę 26 sierpnia o godzinie 19.00 w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie i w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 12.30 w kościele pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Soli. Wstęp na koncerty jest wolny.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background