Widowisko Multimedialne „Zagłębie dla Śląska”

Written by on 3 listopada 2022

Stowarzyszenie Katolickie Diecezji Sosnowieckiej im. Św. Jana Pawła II zaprasza na wyjątkowe widowisko multimedialne „Zagłębie dla Śląska”, które odbędzie się 8 listopada o godzinie 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Widowisko upamiętni 100 rocznicę zjednoczenia Górnego Śląska z Polską oraz w szczególny sposób uzmysłowi jak przygraniczne Zagłębie Dąbrowskie stało się naturalnym zapleczem dla działań powstańców.

Do udziału w widowisku zachęcamy całe rodziny – dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów. W wydarzeniu wykorzystana zostanie scenografia multimedialna, będzie to synergia doskonałej warstwy artystycznej, gry świateł, dźwięku i multimediów – wizualizacji przedstawiających istotne fakty z zaangażowania mieszkańców Zagłębia na rzecz Powstań Śląskich, na rzecz przyłączenia Śląska do Macierzy. W 2022 roku świętujemy 100 lecie tego historycznego i jakże ważnego dla przyszłości Polski wydarzenia.

Scenariusz i reżyseria: Dariusz Kowalski

Kierownictwo muzyczne: Marcin Pospieszalski

Artyści: Józef Skrzek, Dariusz Niebudek, Barbara Pospieszalska, Dominika Kierpiec-Kontny, Paweł Dusza, Bartosz Zdechlikiewicz, Maciej Gronek, Orkiestra Polskiej Grupy Górniczej i inni.

Celem widowiska jest ukazanie wsparcia i zaangażowania ludzi zamieszkałych na terenie Zagłębia Dąbrowskiego w poparcie Powstań Śląskich. Ukazane zostanie, iż Zagłębie Dąbrowskie było nie tylko łącznikiem w kontaktach Górnoślązaków z Warszawą, ale też miejscem schronienia dla uciekających przed prześladowaniami ze strony władz niemieckich.

Darmowe bilety można zarezerwować wypełniając poniższy formularz rejestracyjny:

https://forms.gle/DLnUETW9FMBuCaYcA

Liczba miejsc jest ograniczona.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background