Śliczna jak lilija

Written by on 30 listopada 2022

W najbliższy piątek 2 grudnia o godz. 19:00 w Jaworznie odbędzie się wyjątkowy koncert „Śliczna jak lilija” w wykonaniu wyjątkowego duetu Basi Pospieszalskiej i Joachima Mencla.

Łączy ich wyjątkowy kunszt wykonawczy, ogromna wrażliwość muzyczna, a przede wszystkim nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Skromnymi środkami – tylko głosem i dźwiękiem liry korbowej, muzycy wykonując stare – tradycyjne i współczesne pieśni maryjne, zapraszają słuchaczy (a może raczej uczestników), nie tylko do przeżycia wydarzenia artystycznego, ale też duchowego.

Koncert transmitowany o godzinie 19:00 na antenie Radia Nowa Kultura – www.radionowakultura.pl

Joachim Mencel, uznany profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, wybitny jazzman, współtwórca zespołu New Life M, stojącego u początków muzyki chrześcijańskiej w Polsce, kompozytor legendarnego przeboju muzyki uwielbienia „Twoja miłość jak ciepły deszcz”.

Basia Pospieszalska, wokalistka, najmłodsza przedstawicielka drugiej generacji rodziny Pospieszalskich.

Fenomenem wykonań duetu jest napięcie jakie rodzi się ze szlachetnej prostoty głosu solistki i bogactwa brzmienia liry. Prof. Joachim Mencel potrafi bowiem z archaicznego instrumentu wydobywać brzmienia niezwykłe, sprawiając, że kilkudziesięciominutowy recital zaskakuje wielością barw i nastrojów. Basia natomiast, autentyzmem interpretacji eksponuje piękno tekstów i pomaga zanurzyć się w ducha modlitwy. 

Przypominamy, że koncertu można wysłuchać na żywo na antenie Radia Nowa Kultura – www.radionowakultura.pl

Koncert dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Rządowego Programu Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background