Warsztatowy weekend z Gospel Rain w Legnicy

Written by on 2 czerwca 2023

To okazja nie tylko do nauki śpiewu, ale i złapania bakcyla do występów w chórze. W pierwszy weekend czerwca w Legnicy odbywać się będą warsztaty z zespołem Gospel Rain.

Grzegorz Głuch, lider Gospel Rain, opowiedział krótko o tym zbliżającym się wydarzeniu.

2, 3 i 4 czerwca w Legnicy prowadzimy warsztaty wokalne i muzyczne, a zakończy je wspólny finał w postaci koncertu, który zagramy w Legnickim Centrum Kultury. Są jeszcze wolne miejsca, jest ich jeszcze całkiem dużo, ale zdaje się, że ten nabór będzie się lada moment kończył. Dla wszystkich, którzy mieszkają bliżej Legnicy, albo po prostu chcą razem z nami taki kawał drogi przejechać i z nami śpiewać, to serdecznie zapraszamy – powiedział jeden z instruktorów warsztatów.

Podczas zajęć z muzykami Gospel Rain można naprawdę wiele się nauczyć.

– Oczywiście każde warsztaty wokalne są od siebie różne, bo właściwie dostosowujemy ten zakres naszej pracy muzycznej, tej warsztatowej. To ukierunkowanie jej na pokazanie tych najbardziej głębokich, sprawdzonych przez nas, metod pracy z głosem, zwłaszcza w grupach wokalnych. To jest bardzo nietypowe rozwiązanie, bo oczywiście dostęp do nauczycieli i trenerów wokalnych, którzy uczą tego, jak dobrze pracować z głosem, po prostu emisji głosu, jest czymś dosyć powszechnym. Natomiast jeśli chodzi o warsztaty i pokazywanie, jak formować śpiewanie w głosach, w harmonii, w grupach wokalnych, jest czymś co jest pracą kreatywną. Na bieżąco w grupach, z którymi się spotykamy, staramy się dostosowywać i zakres trudności, także i pewne pomysły, do tego, co czujemy i widzimy. Pracujemy zazwyczaj w grupie trzyosobowej – mówię o naszych trzech instruktorach: Sylwia Piotrowska – nasza solistka i znakomity trener wokalny, Kuba Piotrowski jako akompaniator i ja z jakimś tam swoim udziałem. Staramy się uczyć naszych własnych piosenek, bo to też jest tak, że staramy się rozsiewać to, co jest nasze autorskie i jest jakąś przestrzenią naszej wrażliwości. I w tych utworach – i teraz uwaga! – w pełnych aranżacjach koncertowych, które później my wykonujemy podczas występów, staramy się pokazywać śpiewającym jakieś ciekawe rozwiązania, cały czas jakby pokazując w pracy. Czyli jakieś ciekawe rozwiązania harmoniczne, jakieś pomysły dotyczące rytmiki, dykcji, wszystkich tych aspektów wokalnych. Pokazujemy to wszystko, co robimy na co dzień. Oczywiście dostosowujemy ten zakres trudności do możliwości uczestników – podkreślił Grzegorz Głuch.

Warsztaty wokalne z zespołem Gospel Rain rozpoczną się wieczorem 2 czerwca 2023 roku w Legnickim Centrum Kultury. Wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa w zajęciach można odnaleźć na stronie internetowej tej instytucji.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background