Bydgoskie Nowe Spojrzenie na radosny Kościół

Written by on 28 maja 2023

Prezentacja radosnego oblicza Kościoła przy muzyce znanych artystów. Tak w skrócie wygląda pomysł na Festiwal Nowe Spojrzenie, który w niedzielę 28 maja odbędzie się w Bydgoszczy.

Rzecznik wydarzenia – ksiądz Dominik Jemielita ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy zdradził jaka jest idea, która towarzyszy organizatorom imprezy.

Festiwal Nowe Spojrzenie ma na celu odświeżyć w społeczeństwie obraz Kościoła. Pokazać, że jest to Kościół żywy, radosny, któremu nieobca jest sztuka, estetyka, muzyka. Który potrafi nie tylko się modlić, ale i wyrażać tę radość w sposób artystyczny, pełen entuzjazmu, kreatywności. I potrafi gromadzić się nie tylko wokół ołtarza Bożego, ale i wokół sceny muzycznej, gdzie emocje rozkwitają a ludzie się jednoczą – wyjaśnił współorganizator festiwalu.

Festiwal Nowe Spojrzenie jest kierowany do szerokich rzesz publiczności.

Widzimy miejsce dla wszystkich, bo muzyka jest najwyższą ze sztuk, ma charakter uniwersalny, każdemu w ucho wpada. Dlatego zapraszamy wykonawców, którzy potrafią przyciągnąć tłumy. W tym roku będzie to zespół Dzieci z Brodą, B.O.K oraz Kamil Bendarek. A jak wskazują statystyki dotyczące słuchania tych artystów, w różnych pułapach wiekowych znajdują się ich fani – podkreślił rzecznik festiwalu.

Gdzie zaproszeni są wszyscy miłośnicy muzyki w niedzielę 28 maja?

Do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, która ma bardzo korzystną lokalizację. Jest to centrum Bydgoszczy, Rondo Ossolińskich, dobry dojazd. I będzie nie tylko widzialni, ale i słyszalni, bo muzyka popłynie z dużą mocą. Rozpoczynamy mszą świętą o godzinie 13.00 a następnie o 15.00 zacznie się już część artystyczna. Będzie też można spożyć co nieco z grilla, bigos, grochówkę. Będą stanowiska różnych wspólnot z diecezji bydgoskiej. Jeżeli ktoś szuka dla siebie miejsca w Kościele to będzie mógł się zapoznać z różnymi propozycjami. Start generalnie o 15.00 a „lądowanie” planujemy na około 22.00. Dużo tego czasu spędzimy na wspólnym przebywaniu wokoło sceny i z muzyką w uszach – podkreślił ks. Dominik.

Szczegółowy program Festiwalu Nowe Spojrzenie można odnaleźć na jego stronie internetowej pod adresem nowespojrzenie.art. Wstęp na koncerty jest wolny.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background