To będzie gospelowa niedziela w Krakowie

Written by on 27 maja 2023

W zamyśle artystów ma to być muzyczne przypomnienie o nadziei, która nigdy nie zawodzi. Takie przesłanie nieść będzie w niedzielę 28 maja krakowski koncert „Gospel na Skałce”.

O tym jak doszło do organizacji gospelowych koncertów na Skałce w Krakowie opowiedziała jedna z organizatorek tych wydarzeń – Justyna Pająk.

– Idea tych koncertów narodziła się podczas wydarzenia „Gospel City”, które miało miejsce dziesięć lat temu. To był pierwszy moment, kiedy wszystkie krakowskie chóry spotkały się na jednych warsztatach i jednej scenie. I wtedy pomogła nam w tym taka organizacja ze Stanów Zjednoczonych, która nas wszystkich zjednoczyła i zapaliła w nas pewne marzenia. I potem postanowiliśmy sami kontynuować tę tradycję. I spotkaliśmy się właśnie jako przedstawiciele tych wszystkich chórów i podjęliśmy decyzję, że spróbujemy zrobić to własnymi siłami. I od tego czasu robimy to rokrocznie. I w 2015 roku udało nam się trafić na Skałkę. I od tego czasu tam gościmy i już troszkę się rozrośliśmy. I teraz spotykamy się w całym gronie chórów małopolskich, ale czujemy się na pewno jako jedna wielka około krakowska rodzina – przyznała przedstawicielka Stowarzyszenia Gospel z Krakowa.

Koncert „Gospel na Skałce” to owoc wielu tygodni pracy muzyków.

Zawsze to wygląda w ten sposób, że spotykamy się już gdzieś tam wcześniej na próbach. Przygotowujemy się z nagranych materiałów. Pomagają nam różni dyrygenci naszych poszczególnych chórów, czy jacyś soliści też nasi. Ale rzeczywiście w ten weekend ostatni w maju spotykamy się na takich dwudniowych warsztatach, gdzie „szlifujemy” wszystkie utwory. I koncert „Gospel na Skałce” jest wielkim finałem tego naszego wspólnego czasu – wyjaśniła Justyna Pająk.

Niedzielny występ gospelowych chórów to okazja do wielkiego rodzinnego spotkania mieszkańców Krakowa i nie tylko.

Zawsze zapraszamy na Skałkę o godzinie 15.00 w ostatnią niedzielę maja – w tym roku jest to 28 maja. Tegoroczny koncert odbywa się pod hasłem: „Nadzieja zawieść nie może”. Co roku przyświeca nam myśl, która nas prowadzi. I w tym roku jest to myśl, która nas przeprowadziła przez ostatnie lata, które dla wszystkich na pewno było trudne. W najbliższą niedzielę będziemy więc na Skałce, by przypomnieć wszystkim, że nadzieja nigdy nie zawodzi. I chcemy z taką pozytywną wiadomością dotrzeć do wszystkich wokół i rozpalić nadzieję u tych, którzy szczególnie jej będą wtedy potrzebowali. Także serdecznie zapraszamy całe rodziny, wszystkich znajomych. Mamy nadzieję, że będzie słońce – a jest tak co roku. Dlatego na pewno będzie to wspaniałe popołudnie – podkreśliła współorganizatorka koncertu.

Wstęp na koncert „Gospel na Skałce” jest wolny. Organizatorzy przygotowali dla widzów śpiewnik, który odnaleźć można w internecie na stronie gospelnaskalce.pl.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background