Nie tylko harcerskie śpiewanie podczas XVI Święta Dziękczynienia w Warszawie

Written by on 2 czerwca 2023

Podróż przez historię ruchu harcerskiego w Polsce ozdobiona różnorodnymi brzmieniami. Tak zapowiada się koncert „Dziś jest pojutrze” w ramach warszawskich obchodów XVI Święta Dziękczynienia. Co ciekawe, będzie to niejedyne muzyczne wydarzenie pod kierownictwem Dariusza „Maleo” Malejonka, które w weekend odbędzie się przed Świątynią Opatrzności Bożej na Wilanowie.

„Maleo” – kierownik muzyczny koncertu „Dziś jest pojutrze” przedstawił główny zamysł tego wydarzenia.

Idea tego koncertu jest właściwie bezsprzecznie jedna to znaczy uczczenie stulecie harcerstwa polskiego. I między innymi też jednego z najwybitniejszych synów harcerstwa czyli Wincentego Frelichowskiego, męczennika z Dachau, który jest takim chyba największym przykładem tej harcerskiej służby aż do oddania życia za innych – powiedział Dariusz Malejonek.

Dla harcerzy i miłośników harcerstwa zaśpiewa oraz zagra plejada muzyków.

Podczas koncertu usłyszymy wspaniałe artystki i artystów. Będą: Marika, Natalia Niemen, Siostry Melosik, Bosski Roman, Arkadio, Kasia Malejonek, Mona i oczywiście ja, we własnej osobie, jako kierownik muzyczny tego przedsięwzięcia całego. Zespół, który będzie akompaniował całości, będzie w składzie: Kacper Popek – świetny perkusista, który gra różne style – jazz, gospel, pop, reggae; multinstrumentalista Tomasz Drozdek, który gra na instrumentach świata, czasami niesamowitych, a nawet tworzonych przez siebie; Tomasz Mackiewicz na keyboardach i innych instrumentach z tym związanych oraz ja na gitarze i śpiew – zapowiedział „Maleo”.

Podczas koncertu „Dziś jest pojutrze” zabrzmią nie tylko piosenki znane z harcerskich wypraw i ognisk.

To będą właściwie utwory tak trochę pół na pół. Będą to harcerskie piosenki trochę w nowych wersjach, będą też piosenki głównie napisane i zrobione pod ten koncert, pod płytę, która z tego będzie. Ale będzie też taki utwór „Idą skauci łez doliną”, którego oryginalna melodia właściwie się nie zachowała, były różne wersje, ale my spróbowaliśmy to zrobić jeszcze zupełnie w inny sposób – podkreślił kierownik artystyczny koncertu.

Koncert „Dziś jest pojutrze” odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godzinie 19:15 przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Będzie to jedno z dwóch wydarzeń podczas obchodów XVI Święta Dziękczynienia, któremu od strony muzycznej przewodzi Dariusz Malejonek.

W ramach Święta Dziękczynienia chcemy zaproponować także niedzielny koncert, który z jednej strony będzie muzycznym uwielbieniem, ale z drugiej strony też taką trochę podróżą. Będzie na przykład też o Pomorzu taka modlitwa, którą mówił ksiądz Wrycza w czasie zaślubin Polski z morzem, a którą my zrobiliśmy jako utwór słowno-muzyczny. Ale będą też śląskie piosenki o sanktuariach, na przykład na temat Piekar Śląskich – z tym niesamowitym zjawiskiem, gdzie około trzydziestu tysięcy mężczyzn co roku pielgrzymuje. Ale też o Górze Świętej Anny i Annie Samotrzeciej. Także pojawią się akcenty maryjne. Śpiewać będą Siostry Melosik, Kasia Malejonek i będzie też ten sam zespół akompaniujący, co w sobotni wieczór – wyjaśnił „Maleo”.

Uwielbieniowy koncert rozpocznie się w niedzielę 4 czerwca około godziny 14:00 przed warszawską Świątynią Opatrzności Bożej.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background