Ostatnie odliczanie do „Strefa Chwały Festiwalu 2023”

Written by on 6 lipca 2023

Przed wielu laty to spotkanie pełne wiary i pięknych dźwięków zainicjowali chrześcijańscy muzycy. Jednak obecnie „Strefa Chwały Festiwal” to miejsce nie tylko dla artystów. Od 6 do 11 lipca 2023 roku kolejna edycja rekolekcji uwielbieniowych odbędzie się w Starym Sączu.

Jak wyglądają przygotowania do rozpoczęcia „Strefy Chwały”? O tym główny organizator – prezes Fundacji Muza Dei Andrzej Dubiel.

Ostatnie dni przed naszym spotkaniem – „Strefa Chwały Festiwal” to oczywiście gorący czas przygotowań – od budowy namiotów i całej infrastruktury na Placu Papieskim w Starym Sączu na przyjęcie blisko siedmiuset uczestników z różnych stron Polski, a także z Niemiec, Belgii czy Ukrainy. To także czas przyjazdu wszystkich organizatorów, zespołu muzycznego i ostatnie próby już tu na miejscu. Trwa także „szlifowanie” wyglądu sceny w namiocie głównym. A wieczorem spotykamy się na wspólnej modlitwie. W czwartek od rana oczekiwanie na uczestników naszych rekolekcji. Tak jak wspomniałem – blisko siedemset zarejestrowanych osób, bardzo dużo dzieci, młodzieży, dorosłych. I oczywiście ta liczba będzie każdego dnia inna, bo dużo zapowiada się osób, które przyjadą na jeden czy na dwa dni lub przybędą z okolicznych miejscowości i będą uczestniczyć czy to w Eucharystii czy w wieczornych uwielbieniach. Generalnie rejestracja jest zamknięta, choć wszyscy którzy są zainteresowani powinni wejść na stronę strefachwaly.pl/rejestracja. Tam można się zarejestrować i ktoś się na pewno odezwie. Jeżeli są chętni, aby jeszcze dołączyć to serdecznie zapraszamy, ale oczywiście nie mamy już możliwości noclegowych – przyznał współorganizator.

Tegoroczny plan rekolekcji zapowiada się bardzo ciekawie.

Program „Strefa Chwały Festiwalu” od lat jest niezmienny. Mam na myśli program ramowy. Zmieniają się prelegenci i w tym roku głównym mówcą naszych rekolekcji, osobą, która będzie głosić Kerygmat jest ksiądz Piotr Spyra. Będzie z nami wielu znamienitych gości, a wśród nich: biskup Andrzej Jeż, biskup Artur Ważny, biskup Grzegorz Suchodolski, ojciec Tomasz Nowak, ksiądz Robert Pisula, Mate.O, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Aleksander Bańka, ojciec Wit Chlondowski. W programie będzie wiele fantastycznych konferencji, które będą towarzyszyły tym głównym na temat Kerygmatu. I każdego dnia Eucharystia oraz wieczór uwielbienia, gdzie również różni mówcy będą się pojawiać – zaznaczył Andrzej Dubiel.

„Strefa Chwały Festiwal” to spotkanie dla całych rodzin, więc organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Zdecydowanie od lat „Strefa Chwały” ma swoje „kanały” dla dzieci i dla młodzieży. W tym roku mamy bardzo dużą liczbę dzieci. między trzecim a szóstym rokiem życia. One będą miały swoje gry i zabawy z animatorami. Młodzież będzie uczestniczyła w programie „Art Strefa”, gdzie będą różnego rodzaju warsztaty. Młodzi będą mieli swoje konferencje kerygmatyczne. Ale będą też warsztaty: wokalne, graffiti, fotograficzne, teatralne, produkcji i realizacji krótkich filmów czy spotów reklamowych. Będzie to sześć dni intensywnej pracy dla młodzieży. A wszyscy razem z dorosłymi będziemy spotykać się właśnie na tych punktach wspólnych jak codzienna Eucharystia, jak wieczory uwielbienia, gdzie też będzie przestrzeń dla młodych na prezentowanie owoców ich prac warsztatowych – stwierdził organizator rekolekcji.

Organizatorzy pomyśleli także o osobach, które nie mogą dotrzeć na rekolekcje do Starego Sącza.

Wszystkich, którzy chcieliby, ale – ze względu na odległość czy inne przyczyny – nie mogą być z nami w Starym Sączu, zapraszamy do oglądania transmisji. Każdego wieczoru od godziny 19.30 startujemy z przekazem. Fantastyczna uczta muzyczne, ale też każdego wieczoru będzie Słowo, modlitwa i czas wspólnego uwielbienia Pana Boga. Transmisje na naszych profilach społecznościowych – na Facebooku bądź na YouTube. Zapraszam do oglądania – zakończył Andrzej Dubiel.

Strefa Chwały Festiwal potrwa od 6 do 11 lipca w Starym Sączu. Radio Nowa Kultura jest patronem medialnym tego wydarzenia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background