Zagrają dla „Słonia” w 10. rocznicę jego śmierci w Karakorum

Written by on 6 lipca 2023

To będzie wspomnienie wyjątkowej postaci polskiego środowiska taterników i himalaistów, dopełnione muzyką z gór. W czwartkowy wieczór 6 lipca 2023 roku w Warszawie odbędzie się koncert „Gramy dla Słonia” zorganizowany w dziesiątą rocznicę śmierci Artura Hajzera.

O tym wydarzeniu opowiedział nam Karol Regulski, manager ds. organizacyjno-kulturalnych Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

Skąd taki zagadkowy tytuł – „Gramy dla Słonia” – dla czwartkowego koncertu w „Dobrym Miejscu”? Otóż chodzi o pseudonim jaki miał nadany przez środowisko górskie Artur Hajzer. „Gramy dla Słonia” to niezwykłe wydarzenie, ponieważ łączy dobrą muzykę oraz wspomnienie wyjątkowego taternika i himalaisty jakim był Artur Hajzer. Spadł on przed dziesięcioma laty z Kuluaru Japońskiego na ośmiotysięczniku Gaszerbrum I. Właśnie z okazji dziesiątej rocznicy śmierci Artura Hajzera środowisko zgromadzone wokół klubu Polskie Himalaje imienia Wandy Rutkiewicz w Krakowie postanowiło zorganizować w „Dobrym Miejscu” koncert. Wystąpią trzy zespoły: Wolna Grupa Bukowina, CostaNova i Elżbieta Sieradzińska oraz Grupa na Swoim. Myślę, że to nie lada gratka zarówno miłośników gór, ponieważ koncertowi będą towarzyszyły wspomnienia tego wyjątkowego człowieka, jakim był Artur Hajzer, ale i dla miłośników muzyki, szczególnie tej, którą reprezentują te zespoły czyli muzyki turystycznej, górskiej – myślę, że tak można określić twórczość Grupy na Swoim, CostaNovy i Wolnej Grupy Bukowiny. Na koncert zapraszamy do Lasu Bielańskiego, do Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie przy ulicy Dewajtis 3. Rozpoczniemy o godzinie 19.00 – powiedział współorganizator koncertu.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w koncercie „Gramy dla Słonia” odnaleźć można na stronie internetowej dobremiejsce.org.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background