Kto powalczy o tytuł „Debiutu Roku” Chrześcijańskiego Grania w 2023 roku?

Written by on 18 marca 2023

Spisali się na piątkę. O kim mowa? O wykonawcach, którzy w niedzielę 23 kwietnia zagrają podczas „Koncertu Debiuty” w ramach dwunastej edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Organizatorzy tego wydarzenia ogłosili pięcioro debiutantów, którzy zagrają na scenie warszawskiego Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

Prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie Michał Guzek ujawnił w rozmowie z Radiem Nowa Kultura, kto wystąpi podczas tegorocznego „Koncertu Debiuty”.

W ramach dwunastego Festiwalu Chrześcijańskie Granie wystąpią najlepsi debiutanci. Głosami użytkowników Facebooka, głosami dziennikarzy i środowiska Fundacji Chrześcijańskie Granie zostało wytypowanych pięciu wykonawców. Jest to: Sylwia Piotrowska, White Deer, TELEO, Zespół NSA i Redhead Hero. To jest taka nasza „złota piątka”. Bardzo ciekawe zespoły, różnorodne stylistycznie – od worshipu, muzyki gospel, po brzmienia bluesowe i rockowe. W tym roku będzie piątka, w ubiegłych latach zazwyczaj podczas Koncertu Debiuty występowały trzy zespoły. Bardzo się cieszymy, bo pięciu wykonawców wykona po dwa utwory. Profesjonalne jury wybierze „Debiut roku’, ale warto powiedzieć, że ta piątka to są nasi finaliści, to są nasze „skarby” tegoroczne. I mam nadzieję, że ten konkurs sprawi to, iż ci wykonawcy „wypłyną na szerokie wody”, że coraz częściej będą grywani w różnych rozgłośniach radiowych, będą grali na tych największych festiwalach, spotkaniach. I naprawdę będzie o nich głośno – stwierdził główny organizator wydarzenia.

Uczestnicy „Koncertu Debiuty” nie będą jedynymi artystami, którzy 23 kwietnia zaprezentują się publiczności.

Poza finalistami „Debiutów” wystąpią jeszcze dwa zespoły. Grupa Beu, która jest laureatem konkursu „Non stop CCM” i zespół Sezon na czereśnie. Wszystko oczywiście odbędzie się w czasie Targów Wydawców Katolickich, w ramach finału w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 16:00 w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” przy ulicy Dewajtis 3 na warszawskich Bielanach. Warto powiedzieć, że tych, którzy nie będą mogli dojechać na miejsce i kupić biletów przez internet, bo cały czas można kupić oczywiście wejściówki, zapraszamy na stronę fabrykakoncertow.com.pl. Każdy bilet, każda cegiełka kupiona na transmisję to jest wsparcie festiwalu. Można powiedzieć, że ci, którzy są z nami poprzez takie wsparcie po prostu finansują ten festiwal. To wydarzenie nie ma oficjlanych sponsorów. Oficjalnymi sponsorami są ci, którzy przychodzą i wspierają poprzez zakup biletów. Serdecznie zapraszam do tego, żebyście byli z nami w tym czasie czyli 23 kwietnia o godzinie 16:00. Zachęcam też do tego, żeby modlić się w intencji środowiska muzyki chrześcijańskiej i tego festiwalu, żeby owoce tego czasu były bardzo dobre – podkreślił Michał Guzek.

Festiwal Chrześcijańskie Granie odbywa się corocznie w Warszawie od 2011 roku. Większość edycji tego wydarzenia była zorganizowana w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach. Wśród laureatów „Koncertu Debiuty” znaleźli się tacy wykonawcy jak: Anielsi, Love Story, StronaB, Soudarion czy Play & Pray.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background