GGDuo podbiło serca publiczności na House Gigu

Written by on 16 marca 2023

Akustycznie i wręcz „jak u cioci na imieninach” zagrało GGDuo w siedzibie fundacji Muza Dei – Centrum Nowej Kultury. Kolejny koncert w ramach cyklu House Gig odbył się w Czeladzi w środę 15 marca 2023 roku.

Gabi i Wojciech Gąsiorowie podczas prawie półtoragodzinnego występu zaprezentowali piosenki z repertuaru swojego małżeńskiego duetu, jak i utwory nowego projektu NIEBO, które znalazły się na płycie wydanej pod koniec ubiegłego roku.

Gabi Gąsior po zakończeniu House Gigu miała wiele powodów do radości.

Takie kameralne koncerty na pewno już graliśmy, bo duet łatwiej jest zaprosić do miejsc, gdzie możemy zagrać dla mniejszej publiczności i trochę ciszej niż gdy gramy na przykład z Holy Noiz. Ale tutaj mam wrażenia bardzo, bardzo pozytywne. Troszeczkę obawiałam się tej bliskości z publiką, bo to jest w zasadzie tak jak „u cioci na imieninach” – siedział pierwszy rząd i prawie się stykaliśmy ze sobą. Jestem naprawdę bardzo mile zaskoczona. W ogóle się nie stresowałam tym, że jesteśmy w takim małym pomieszczeniu i że jest dużo ludzi. Bardzo się cieszę, że przyszło wiele osób nas posłuchać, i nie tylko, bo też z nami pośpiewać i trochę pomuzykować. I to mnie najbardziej ucieszyło, że publiczność była otwarta i chyba ta atmosfera udzieliła się nam wszystkim. Taka domowa atmosfera spotkania i muzykowania, więc ja jestem bardzo zadowolona – powiedziała artystka.

Wokalistka przyznała, że ten kameralny występ był ciekawym doświadczeniem.

Właśnie gdzieś chyba w trakcie koncertu pomyślałam, że w sumie to jest trochę tak jakby zaprosić publiczność na naszą próbę, tylko zagrać ją jak koncert. I rzeczywiście takie uczucie też się pojawiło. No i też wersje utworów były nietypowe. Bo na przykład piosenkę „Nieduptak” zagraliśmy dzisiaj na koncercie w wersji akustycznej i to było dla nas samych zaskoczenie, bo nigdy jej w takiej wersji nie graliśmy. Ale rzeczywiście chyba wróciłam myślami do momentu kiedy powstawała ta piosenka i to właśnie tak wyglądało, że sobie graliśmy poszczególne części, wymyślaliśmy groove’y, melodie i tak dalej. A tutaj dzisiaj zaprezentowaliśmy to na koncercie – dodała Gabi Gąsior.

Mąż Gabi – Wojciech Gąsior przyznał, że przygotowanie do House Gigu było pewnym wyzwaniem dla obojga artystów.

To było bardzo bliskie spotkanie z publicznością, właściwie „face to face”. Ale miło było obserwować właśnie reakcje ludzi na to co gramy. Zdecydowaliśmy się „odchudzić” nasze piosenki w sposób taki, że często na koncertach grywamy je „dopalając” właśnie ścieżkami nagranymi wcześniej, żeby piosenki zabrzmiały bardziej płytowo. Natomiast tutaj wiedząc, że to jest bardzo małe pomieszczenie i mała publika, blisko siedząca, chcieliśmy zagrać akustycznie zupełnie. I tak też zrobiliśmy używając tylko i wyłącznie żywych instrumentów, dzięki czemu musieliśmy pewne rzeczy przearanżować, przemyśleć i postanowić zagrać trochę inaczej. Ale właśnie dzięki temu była większa swoboda w piosenkach, w formach, i też większa możliwość pomuzykowania, co nie ukrywam, że uwielbiamy. Tutaj więcej było improwizacji, ale też większa interakcja była między nami – wyjaśnił Wojciech Gąsior.

Multiinstrumentalista, który podczas House Gigu zaprezentował swoje ogromne umiejętności, nawiązał także do początków grania w małżeńskim duecie.

Połączenie bas i wokal jest bardzo nietypowe. Wymaga to też od nas innego rodzaju gry i śpiewu. No ale tak kiedyś zamarzyliśmy, żeby to robić w taki sposób. I tutaj był myślę taki powrót do tych naszych początków, gdy układaliśmy sobie piosenki, żeby one brzmiały właśnie w taki ascetyczny sposób – zakończył Wojciech Gąsior.

Publiczność, która zasiadła na widowni kameralnego koncertu GGDuo, była pod dużym wrażeniem tego występu.

Bardzo nam się podobało. Był fajny klimat. Formuła tego koncertu jest bardzo zaskakująca. I w dodatku było tak kameralnie.

Naprawdę głos Gabi przepiękny, na żywo jeszcze piękniej chyba niż na płycie.

Do przyjścia tu skłoniło nas zamiłowanie do piosenek Gabi. Lubimy szczególnie wieczorami ich posłuchać.

Nie spodziewaliśmy się w ogóle takiej atmosfery tutaj. Pierwszy raz jesteśmy i wyglądało to super. Inicjatywa wspaniała, także chwali się i oby więcej takich inicjatyw.

„Moja cisza” to jest chyba taki utwór, który gdzieś tam zapada w serducho. Także bardzo się cieszę, że była możliwość usłyszeć na żywo dzisiaj w takim wydaniu. Naprawdę wrażenia bardzo, bardzo, bardzo pozytywne.

To tylko kilka opinii, które można było usłyszeć w kuluarach House Gigu z udziałem GGDuo.

Kolejny koncert w ramach cyklu House Gig odbędzie się w czwartek 20 kwietnia 2023 roku w siedzibie Fundacji Muza Dei – Centrum Nowej Kultury w Czeladzi a jego gościem będzie artystka ukrywająca się pod pseudonimem madejan.ka. Szczegóły dotyczące wstępu na to wydarzenie będą dostępne wkrótce.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background