Radosne święto rodziny w Wadowicach

Written by on 5 sierpnia 2023

Święty Jan Paweł II prawie ćwierć wieku temu, podczas swojej wizyty na wadowickim rynku, powiedział, że to właśnie tam wszystko się zaczęło – i jego życie, i szkoła, a także między innymi kapłaństwo. W niedzielę 6 sierpnia 2023 roku o ważnej roli rodziny, również w życiu Karola Wojtyły, chcą przypomnieć organizatorzy koncertu „Pośród wielu dróg – rodzinne śpiewanie z Wadowic”.

O idei tego wieczoru opowiedziała Radiu Nowa Kultura Anna Czajkowska-Sałapat z muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II”, które jest współorganizatorem wydarzenia.

W niedzielę 6 sierpnia zapraszamy na wadowicki Rynek wszystkich, którzy razem z nami chcą uczestniczyć w wielkim święcie rodziny i chcą radośnie wziąć udział w tym wydarzeniu. Chcieliśmy przypomnieć o tym, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka. O tym też wielokrotnie mówił Jan Paweł II. I jakie znaczenie dla niego mieli jego najbliżsi oraz te najmłodsze lata, które spędził w Wadowicach. Właściwie to jakim stał się człowiekiem, jakim później poznał go cały świat było wynikiem także jego wychowania, troski jego rodziców, relacji ze starszym bratem. Rodzina miała tutaj niezaprzeczalnie ogromną rolę w tym jak wspaniałym i ważnym dla całego świata stał się Jan Paweł II – podkreśliła jedna z organizatorek.

Choć w tytule koncertu mowa jest o śpiewaniu, to jego program wypełni nie tylko muzyka.

W tym koncercie dla zgromadzonej na rynku publiczności wystąpią artyści, dla których również rodzina ma duże znaczenie. Są to grupy często łączące różne pokolenia, także poprzez muzyczną pasję. Ale chcieliśmy, aby nie tylko muzyka była główną treścią tego wydarzenia. Dlatego elementy muzyczne będą przeplatane treściami nauczania Jana Pawła II o rodzinie. Będzie także przypomnienie wypowiedzi Ojca Świętego o jego najbliższych. Tego co on sam mówił o ojcu, matce i o swoim starszym bracie – powiedziała Anna Czajkowska-Sałapat.

Przez scenę w Wadowicach przewinie się liczne grono wykonawców.

W niedzielny wieczór będzie można usłyszeć zespół TGD, także Małe TGD, Siewców Lednicy, Małą Armię Janosika i też Promyczki Dobra. Będzie im również towarzyszyć Halina Mlynkova, więc myślę, że tutaj zaspokojone będą najwyższe gusty muzyczne i wszyscy będą się doskonale bawić. I będzie to też taka „uczta” dla ducha – przyznała współorganizatorka koncertu.

Jak się okazuje w wadowickim wydarzeniu będą mogły uczestniczyć nie tylko osoby zgromadzone przed sceną.

– Koncert będzie na żywo transmitowany przez Program 1 Telewizji Polskiej, ponieważ właśnie to Telewizja Polska, wspólnie z Gminą Wadowice i naszym muzeum, jest organizatorem tego wspaniałego wydarzenia – stwierdziła Anna Czajkowska-Sałapat.

Wstęp na koncert „Pośród wielu dróg – rodzinne śpiewanie z Wadowic” jest oczywiście wolny. Transmisja telewizyjna z tego wydarzenia rozpocznie się w niedzielę 6 sierpnia o godzinie 20.20 w TVP1.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background