Strefa Młodych

Magdalena Sierka

Strefa Młodych – to program o sprawach młodych ludzi nowej kultury. O ich życiu, wartościach jakie wyznają oraz sposobach na spędzanie wolnego czasu. Będzie też mowa o Światowych Dniach Młodzieży, które w 2023 odbyły się w Lizbonie. Program przepełniony inspiracjami dla młodych ludzi.

Program prowadzi Magdalena Sierka


 

Gość – Adam Czapla – wokalista, trener wokalny. Od lat szkoli się, rozwija młodych ludzi w zakresie techniki wokalnej i pracy nad głosem w Polsce i za granicą.


 

Rozmowa z Anną Cmokowicz, w której mówi, że poznawanie jej dzieci doprowadziło ją do poznawania i rozumienia siebie. Dziś wie, że można wspierać dzieci znacznie skuteczniej, kiedy jesteśmy autentyczni i żyjemy w zgodzie ze sobą. Dlatego uczy się uważności i dobroci dla siebie, by być lepszą mamą dla nich.


 

Rozmowa z O. Andrzejem Bujnowskim OP, założycielem Strefa Chwały Festiwal, który wcześniej był spotkaniem muzyków chrześcijan. O. Andrzej po ukończeniu Grafiki na ASP uczył kompozycji i fotografii w krakowskim Liceum Plastycznym przez kilka lat. Jak mówi: „Strefa Chwały jest okazją do spotkania się ludzi kultury w Polsce. Na Festiwal przyjeżdżają muzycy, ale też dziennikarze, plastycy, czy aktorzy  – w dwóch słowach ujmując: pełna integracja”.


 

Gościem jest Izabela Antosiewicz. Mówi o sobie „Dopiero w drugiej połowie życia uświadomiłam sobie, że jestem po prostu Izą od talentów. W każdym widzę moc i nie waham się, żeby o tym mówić każdemu człowiekowi”.


 

Rozmowa z Mariuszem Brodowskim „Mgr Mors” – artysta malarz, twórca murali, działacz społeczny, animator, edukator. W malarstwie łączy różne techniki oraz wykorzystuje dostępne multimedia. W okresie letnim działa głównie w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzy mniejsze formaty wewnątrz budynków oraz obrazy na płótnie w pracowni malarskiej.


 

Gość – Małgorzata Mikołajczak – aktorka teatralna, filmowa i mocapowa, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Związana z teatrem Ateneum, teatrem Jana Kochanowskiego w Opolu, Klubem Komediowym. Należy do stowarzyszenia Potemotem, niezależnego profesjonalnego teatru działającego w Warszawie od 2016 roku. Zagrała w zagranicznych produkcjach m.in w filmie „Der Überläufer, serialu „Nächste Ausfahrt Glück”. W Polsce znana z takich produkcji jak: „Gry rodzinne”, „Teściowie”, „Odwróceni. Ojcowie i córki”, „Smok”.


 

Gościem jest Piotr Babisz, który kocha fotografię. Dzięki niej czuje, że mogę patrzeć tam gdzie wzrok nie sięga, chwytać ulotne chwile i prawdziwe emocje i zamykać je w kadrze, gdzie pozostaną już na zawsze.


 

Rozmowa z Zuzanną Oracz, przedstawicielką młodego pokolenia. Jest siatkarką, mocno zaangażowaną w życie wspólnoty oraz pogłębianie wiary i relacji z Bogiem.


 

Gościem jest O. Tomasz Nowak – kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, przeor klasztoru w Łodzi. Współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Jego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbienia. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea; prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik, chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby.


 

Gościem jest Marcin Pospieszalski, pochodzący ze znanej muzycznej rodziny Pospieszalskich. Jest kompozytorem, aranżerem, basistą i producentem płyt. Grał i nagrywał z zespołami “Armia”, “Tie Break”, “2-TM-2,3”, “Young Power” i “Sojka -Yanina Kompania”. Odbył trasy w Polsce, Belgii, Holandii, Francji i w Niemczech. Brał udział w festiwalach muzyki rozrywkowej i jazzowej w Polsce, Norwegii i Szwecji.


 

Tym razem audycja wypełniona muzyką, której słucha młodzież Nowej Kultury.


 

Gość – ks. Tomasz Koprianiuk – dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, który opowiada o tym jak wyglądają przygotowania do Lizbony. Co wchodzi w skład polskiego pakietu ŚDM? Co czeka nas podczas wydarzeń centralnych?


 

Goście – Ania i Paulina – które opowiadają o przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych i przeżywaniu tajemnicy Zmartwychwstwania.


 

Gość – Marysia Warkusz a tematem audycji jest jej ewangelizacyjna twórczość na Tik-Toku.


 

Gość – Ola Dubiel, która opowie o Strefie Młodych, a także Strefa Chwały Festiwalu. Czym tak właściwie jest Strefa Młodych? Od czego wszystko się zaczęło? Jakie relacje łączą jej uczestników?


 

Gość – Ania Chlebica i opowieść o jej pasji do aktorstwa. Jak wygląda przygotowywanie spektaklu? Jak radzić sobie z pokusą zniechęcenia, gdy nic nie idzie po naszej myśli?


 

Gościem jest Viktoria Samp, zajmująca się wolontariatem w Krajowym Biurze Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży. W audycji między innymi o tym, jak wygląda wolontariat na ŚDM oraz gdzie można zgłosić swoją chęć bycia wolontariuszem podczas tego wydarzenia.


 

Gościem jest Tatiana Kornobis, która opowiada o swojej wyjątkowej pasji do tańca. Jesteście ciekawi, jak wygląda nauka w szkole baletowej?


 

Rozmowa z Julią o tym, czego słucha młodzież – oczywiście w duchu Nowej Kultury. Co ma piosenka „Góry do góry” do TikToka? Czy piosenki Sanah trafiają do młodych?


 

Gościem jest Andrzej Mandryka – dyrygent, skrzypek, organista i prezes stowarzyszenia Maxime, które organizuje wydarzenia kulturalne, promuje twórczość muzyczną i działalność dobroczynną.


 

Rozmowa z  ks. Tomaszem Koprianiukiem – dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM o sprawach organizacyjnych, etapach przygotowań i sposobach zapisania na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie 2023.


 

Rozmowa z Edytą i Krzysztofem z Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.Current track

Title

Artist

Background