Ludzie Nowej Kultury

Agata Pniewska

Ludzie Nowej Kultury to rozmowy z osobami ze świata szeroko rozumianej kultury, a także mediów, sportu i innych profesji. Osobami, które na co dzień kierują się w życiu wartościami chrześcijańskimi, doceniają wartość jaką jest godność człowieka.

Program prowadzi Agata Pniewska.
—————–
Wydanie 20: Irena Senderowska – jako pielęgniarka w hospicjum domowym, do ostatnich chwil towarzyszy najmłodszym pacjentom i ich rodzinom. Wcześniej nie wyobrażała sobie pracy w tej roli, ale dziś jest za nią wdzięczna. Jak to się zmieniło i jaki miało związek z jej wiarą? W rozmowie nie zabraknie przykładów na to, że Jezus jest obecny i pomaga nam w codzienności. Będzie też o międzypokoleniowej przyjaźni budowanej w Bogu oraz o życiu, w którym wszystko co wartościowe ma swoją cenę.

—————–
Wydanie 19: Jarosław Bogucki – już jako dziecko marzył o pracy w zawodzie informatyka, co teraz realizuje. Razem z żoną prowadzi też biznes skierowany do młodych rodziców, a ich klienci wręcz nie chcą opuszczać firmowego biura. Dlaczego tak się dzieje? Będzie też o wychowaniu dzieci do wiary i ich spotkaniu z Jezusem.

—————–
Wydanie 18: Paweł Augustyn – ścisłowiec, który podjął studia na politechnice, ale ostatecznie skończył teologię. Dlaczego? W życiu i w pracy nawet najtrudniejsze i najmniej przyjemne zadania wykonuje z miłością. Czym dla niego jest dzisiaj oddawanie życia? Co to znaczy być synem i oblubienicą? Będzie też o prostocie Boga i Ewangelii oraz o wyjeździe misyjnym do Afryki.

—————–
Wydanie 17: Jadwiga Olko – za Bożym natchnieniem trafiła do szkoły, by kształcić dzieci. W swoim życiu stara się naśladować Chrystusa służąc innym, również tym najmłodszym. Czym wyróżnia się wśród nauczycieli i co mówią o niej uczniowie? Co to znaczy być człowiekiem jednego pragnienia?

—————–
Wydanie 16: Robert Mikutel – na co dzień pracuje jako grafik. W audycji opowie o relacji z Bogiem, który przemienia charakter i czyni człowieka podobnym do Siebie. Okazuje się, że nawet kupno bułek tuż przed zamknięciem sklepu może nieść innym prawdziwe Światło. Łaska, decyzja czy staranie się? O co chodzi w byciu świadkiem Chrystusa?

—————–
Wydanie 15: Ewa Ślizień-Kuczapska – jako ginekolog, położnik i naprotechnolog od prawie 30 lat towarzyszy rodzicom w rozwoju prenatalnym oraz narodzinach ich dziecka. Pomaga też parom, starającym się o potomstwo. Ewa we wszystkich tych działaniach widzi swoją rolę, jako pomocniczą, bo doskonale wie, że jedynym i prawdziwym Dawcą życia jest Bóg i nikt nie powinien Go w tym dziele zastępować.

—————–
Wydanie 14: Magdalena Czech – absolwentka farmacji, która oprócz pracy w zawodzie, poszła za Bożym natchnieniem i trafiła przed telewizyjne kamery. Magda prowadzi także kanał na YouTube „Idź ze swoją siłą”. Do swoich rozmów zaprasza przede wszystkim kobiety, które dzielą się z odbiorcami życiowym doświadczeniem oraz wiarą. Pojawi się też wątek o finale Miss Polonia.

—————–
Wydanie 13: Jacek Weigl – mieszkaniec warszawskiego Ursynowa, którego aktywność ma wpływ nie tylko na lokalną społeczność. Przed laty zrezygnował z pracy w korporacji, by otworzyć szkołę opartą na chrześcijańskich wartościach. Zaraża innych pasją do odkrywania talentów i osiągania w życiu szczęścia, którego Bóg nie szczędzi Swoim dzieciom. W rozmowie także o rodzinach zastępczych i biblijnym spojrzeniu na finanse.

—————–
Wydanie 12: Ewa Gnatkowska – założycielka Fundacji Hospicyjnej „Mój Dom”. Ewa opowie o tym, jak spotyka i dotyka Boga w ludziach nieuleczalnie chorych, którymi opiekuje się fundacja. Dowiemy się też, czy obcowanie ze sztuką jest ważne dla cierpiącego człowieka. Wrażliwość, piękno, prawda, głębia, intymność, choroba i sztuka w audycji „przegadanej ludzkim językiem”.

—————–
Wydanie 11: Magdalena Wołochowicz – autorka vloga „Żyj Pełnią Życia”. Z tej dewizy czerpie także w swojej urzędniczej pracy w administracji państwowej. Magda pisze książki i artykuły, organizuje konferencje oraz wygłasza prelekcje. Jest dowodem na to, że mimo dramatycznych trudności można żyć zwycięsko w Chrystusie – świadomie, wytrwale, z głęboką radością, pasją i w pełni błogosławieństwa. Do tego zachęca innych.

—————–
Wydanie 10: Michał Nikodem – dziennikarz telewizji informacyjnej, który wielką radością czerpaną ze Słowa Bożego i osobistego spotkania z Bogiem dzieli się nie tylko we wspólnocie, ale i ze znajomymi w redakcji.

—————–
Wydanie 9: Patryk Lempke – były pilot rajdowy a dziś warszawski restaurator. Od lat regularnie uczestniczy w jednej z form rekolekcji. Której? Opowie o smakowaniu życia i liście wysłanym do papieża Franciszka. Patryk poda też przepis na niedzielny obiad.

—————–
Wydanie 8: Błażej Borkowski – ukończył studia medyczne, jednak wybrał „leczenie” ludzkich serc nie zdobytą wiedzą a Bożą łaską. Błażej zajmuje się montażem wideo i pozostaje otwarty na życiowe nowości od Stwórcy.

—————–
Wydanie 7: Marta Byszewska – pracuje w branży public relations. Uważa, że na postrzeganie wspólnoty Kościoła ma wpływ to, czy każdy wierzący jednostkowo pracuje nad sobą i daje dobry przykład światu. Sama przekonała się, że niosąc Boży pokój innym, można przemieniać ludzkie serca.

—————–
Wydanie 6: Krzysztof Antkowiak – muzyk świadomy tego, że talent otrzymał od Boga i chce dzielić się nim z innymi ludźmi. W rozmowie nie zabraknie tematu jego krótkiej, ale bliskiej przyjaźni ze śp. ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Usłyszymy także, dlaczego warto świadczyć o wierze swoim zachowaniem, a niekoniecznie opowiadać o niej, np. napotykanym za kulisami innym artystom.

—————–
Wydanie 5: Adam Kwiatkowski – inżynier elektryk, który swojej wiary nie zamyka jedynie w kościele, ale dzieli się i żyje nią także w miejscu pracy.

 —————–
Wydanie 4: Irmina i Marcin Śliwińscy – zawodowo związani z branżą filmowo-reklamową. Pracując z ludźmi o różnych światopoglądach, na co dzień dają świadectwo wiary i Bożej miłości, której doświadczają. Dzielą się też swoim zaangażowaniem w życie Kościoła.

 —————–
Wydanie 3: Dominika Sosińska-Sygutowska – psycholog i terapeuta, słuchaczka szkoły psychoterapii oraz studentka teologii i seksuologii. W rozmowie nie zabrakło trudnego i bardzo aktualnego tematu, czyli problemów młodych ludzi z własną tożsamością seksualną. Dowiemy się też, czy psycholog może rozmawiać ze swoimi pacjentami i klientami o wierze w Boga.

 —————–
Wydanie 2: Marta i Andrzej Witeccy – małżeństwo, które zbudowało wielodzietną rodzinę. Wraz z dziećmi, którymi obdarzył ich Pan Bóg, otworzyli dom i swoje serca także dla Kuby z Zespołem Downa. Ich najmłodsza córka Esterka zmarła po kilku miesiącach życia. Najbliżsi nieustannie towarzyszyli jej i otaczali miłością.

 —————–
Wydanie 1: Maria Górczyńska – autorka fan page’a na Facebooku – Chrześcijanka z sąsiedztwa, coach i kobieta, która sieje dobro każdej napotkanej osobie.



Current track

Title

Artist

Background