Ostatnie godziny głosowania na uczestników tegorocznego „Koncertu Debiuty”

Written by on 11 marca 2023

Kto zagra podczas tegorocznego „Koncertu Debiuty”? W wyborze uczestników Festiwalu Chrześcijańskie Granie może wziąć udział każdy miłośnik muzyki z dobrym przesłaniem. Na taką decyzję pozostało już niewiele czasu.

Michał Guzek, główny organizator festiwalu, opowiedział Radiu Nowa Kultura, o obecnym etapie przygotowań tej imprezy.

Festiwal Chrześcijańskie Granie w tym roku odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia w ramach Targów Wydawnictw Katolickich. Przygotowujemy spotkania i całe wydarzenie. W tym momencie trwa wybór pięciu wykonawców. Dziś można już zakupić bilet na festiwal a także dla tych, którzy nie mogą być z nami w dniu wydarzenia w „Dobrym Miejscu” w Warszawie przy ulicy Dewajtis 3 to poprzez fabrykakoncertow.pl można wykupić dostęp do transmisji. Każdy taki bilet do tej transmisji to cegiełka na rzecz powstania tego festiwalu, bo warto podkreślić, że to jest wydarzenie, które promuje debiutantów, ale które powstaje dzięki ludziom dobrej woli. Tak naprawdę to wolontariusze tworzą ten festiwal i każdy z Państwa może być tym, który ma w tym swój udział. Zachęcam, by dołączyć do grona współtworzących to wydarzenie – stwierdził prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie.

Wszyscy, którym bliska jest muzyka niosąca Dobrą Nowinę, mogą zadecydować o tym, kto z debiutantów powalczy o konkursowe laury.

Zazwyczaj trzech wykonawców występowało w finale „Koncertu Debiuty”. W tym roku tych zespołów będzie aż pięć. Zgłosiło się do tego konkursu dziesięć grup, więc matematyka bardzo prosto mówi, że pięć no niestety odpadnie. W niedzielę 23 kwietnia pięciu wykonawców wykona po dwie piosenki na scenie „Dobrego Miejsca”. Poza tymi pięcioma zespołami wysłuchamy jeszcze dodatkowe dwa. Jeden z nich wystąpił podczas ubiegłorocznego „Koncertu Debiuty” – Sezon na czereśnie, i zagra jeszcze laureat konkursu „Non stop CCM” – grupa BeU, która też jest znana fanom dobrej muzyki i Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Dwa zespoły zostaną wybrane przez dziennikarzy, dwa przez Fundację Chrześcijańskie Granie i jeden dzięki ankiecie na Facebooku. Ten formularz jest dostępny w grupie „Chrześcijańskie Granie” i łatwo będzie można go odnaleźć, by oddać głos na wybrany zespół – wyjaśnił Michał Guzek.

Wykonawcy, którzy pretendują do występu na festiwalu, reprezentują bardzo zróżnicowane gatunki muzyki.

Myślę, że jest to jeden z najbardziej różnorodnych konkursów, jeśli chodzi o style muzyczne. Bo mamy i takie rockowe i mocniejsze brzmienie. Jest też troszeczkę takiej muzyki poetyckiej, poprzez popowe granie, i jest też jeden z wykonawców, który się zgłosił, prezentuje nurt hip-hopu. Jest w tym roku z czego wybierać. Zazwyczaj w głosowaniu więcej zespołów było z nurtu worshipowo-gospelowego. Tym razem jest większa różnorodność – podkreślił współorganizator wydarzenia.

Pozostały już ostatnie godziny na oddanie głosu na uczestników tegorocznego „Koncertu Debiuty”.

Głosowanie potrwa do niedzieli 12 marca właśnie na Facebooku, do czego serdecznie zachęcam. Na YouTube i na naszym fan page’u Chrześcijańskiego Grania, można odnaleźć taką playlistę „Debiuty 2023” i są tam właśnie wykonawcy, którzy właśnie biorą udział w tym głosowaniu – dodał Michał Guzek.

W tym roku Festiwal Chrześcijańskie Granie odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia już po raz dwunasty. Wśród dotychczasowych laureatów „Koncertu Debiuty” są między innymi tacy wykonawcy jak: Soudarion, StronaB, Jedno, Play&Pray, Let Him Run i Iwona Janicka.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background