Kolędy i pastorałki wybrzmią na festiwalu w Będzinie

Written by on 10 stycznia 2023

W drugim tygodniu stycznia 2023 roku miasto Będzin będzie gospodarzem 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Na inaugurację tego wydarzenia wystąpi zespół Golec uOrkiestra w programie „Kolędowanie z Janem Pawłem II”. Koncert odbędzie się we wtorek 10 stycznia o godz. 19:00 w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena.

Pierwszy etap festiwalu czyli przesłuchania eliminacyjne miał miejsce od 3 do 27 grudnia 2022 roku. Wykonawcy (soliści i zespoły), którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, wezmą udział w trzydniowych przesłuchaniach finałowych zaplanowanych w dniach od 12 do 14 stycznia.

Zmagania finalistów zakończy Koncert Galowy, który odbędzie się w niedzielę 15 stycznia o godz. 16:00. Laureat Grand Prix 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek otrzyma wówczas nagrodę w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez prezydenta miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest wolny, jednak na koncert inauguracyjny zespołu Golec uOrkiestra obowiązują specjalne bezpłatne wejściówki.

Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli pojawić się w Będzin Arenie organizatorzy przygotowali transmisję przesłuchań finałowych i Koncertu Galowego, która będzie dostępna na oficjalnej stronie festiwalu.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background