Kameralna i koncertowa noc z Robertem Cudzichem

Written by on 12 maja 2023

To będzie Noc Muzeów a zarazem klimatyczne spotkanie z muzyką Roberta Cudzicha. Późnym wieczorem w sobotę 13 maja w Nowym Targu odbędzie się koncert zatytułowany „Będę szedł”.

Robert Cudzich opowiedział Radiu Nowa Kultura o tym, jak doszło do organizacji tego wydarzenia.

Będzie to Noc Muzeów nowotarskich i ktoś pomyślał, że fajny klimat na koncert Roberta Cudzicha, także przyjąłem to zaproszenie. Jednocześnie też fajna sala do ekspozycji prac Jacka Hajnosa związanych z moją płytą „Będę szedł”. Myślę, że będzie klimatyczny wieczór, ponieważ wszystko zaczyna się o godzinie 22.00 – stwierdził gitarzysta.

Muzyczne spotkanie zapowiada się naprawdę klimatycznie.

Tym razem będą to utwory z całej płyty „Będę szedł”, plus Marcin Stawicki zagra solówki na harmonijce ustnej. O tyle nowe spojrzenie na płytę, bardziej kameralne, że będzie kontrabas Kuby Cudzicha, mojego syna i producenta płyty oraz moje gitary i śpiew. Płyta będzie zaprezentowana w wydaniu klubowym, kameralnym, dlatego jest to na pewno oryginalna propozycja dla słuchaczy – podkreślił Robert Cudzich.

Koncertowi Roberta Cudzicha w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu towarzyszyć będzie spotkanie z Jackiem Hajnosem, autorem ilustracji do poszczególnych utworów nagranych na płycie „Będę szedł”. Początek wydarzenia w sobotę 13 maja o godzinie 22.00.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background