„Effatha” czyli płonąca katedra Notre Dame spod pędzla Anety Jaźwińskiej

Written by on 1 marca 2023

Płomienie niszczące symbol wiary i apel o powrót do wartości chrześcijańskich. To przesłanie wystawy malarstwa Anety Jaźwińskiej, pod tytułem „Effatha”, którą można do 10 kwietnia podziwiać w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie.

O tym , jaką tematykę można odnaleźć w dziełach prezentowanych na warszawskich Bielanach, opowiedział Karol Regulski, manager ds. kulturalno-organizacyjnych „Dobrego Miejsca”.

Przez cały okres Wielkiego Postu w Dobrym Miejscu w wejściu A w Galerii Krużganek można podziwiać obrazy malowane na płótnie autorstwa pani Anety Jaźwińskiej. „Effatha – otwórz się, usłysz, zobacz” to tytuł wystawy a jednocześnie wołanie autorki o zrozumienie sytuacji i miejsca, w którym znalazł się dzisiejszy człowiek. Ten opis dotyczy wystawy, która ukazuj na kilkunastu płótnach historię pożaru katedry Notre Dame w Paryżu – wyjaśnił Karol Regulski.

Wystawę „Effatha – otwórz się, usłysz, zobacz” można podziwiać do 10 kwietnia 2023 roku w Galerii Krużganek mieszcącej się w wejściu A Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce przy ulicy Dewajtis 3 w Warszawie. Ekspozycja dostępna jest codziennie w godzinach do 8.00 do 20.00 a wstęp jest wolny.

fot. Dobre Miejsce

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist

Background