W Poznaniu Niedziela Miłosierdzia Bożego z Arką Noego

Written by on 15 kwietnia 2023

Pełne radości i dziecięcej energii świętowanie wraz z podziękowaniami dla tych, którzy pomagają szerzyć miłość i dobro. 16 kwietnia czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i w święto patronalne Caritas w Poznaniu wystąpi Arka Noego.

O tym wydarzeniu opowiedział Radiu Nowa Kultura Adam Hubert, rzecznik Caritas Archidiecezji Poznańskiej

16 kwietnia mamy tak zwane święto patronalne, to jest oczywiście Niedziela Miłosierdzia Bożego, a jako że „caritas” znaczy „miłość” i miłość staramy się szerzyć na co dzień, to na tym właśnie polega połączenie jednego święta z drugim. Z tej właśnie okazji Arka Noego będzie gościć w kościele Nawiedzenia Najświęszej Maryi Panny w Poznaniu, aby móc umożliwić ludziom, zainteresowanym wzięciem udziału w tym koncercie, świętowanie wspólne tego naszego patronalnego święta, a generalnie Niedzieli Miłosierdzia Bożego – wyjaśnił Adam Hubert.

Dlaczego zdecydowano się na wybór właśnie Arki Noego?

Są to wykonawcy znani i lubiani, którzy śpiewają na chwałą Bożą, i z którymi mamy już dobrą współpracę. W związku z czym wiemy, że to będzie dobry koncert. I tego oczekujemy – podkreślił rzecznik Cartias Archidiecezji Poznańskiej.

I na koniec garść informacji dla wszystkich, którzy chcieliby wybrać się na ten koncert.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 15.00 w kościele Nawiedzenia NMP na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu. I rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po czym – w trakcie tego koncertu – również odbędzie się gala, a w jej ramach będziemy wręczać statuetki osobom czy instytucjom, które w szczególny sposób w ostatnim roku wsparły działania Caritas, dzięki czemu przyczyniły się do szerzenia miłości i dobra w ramach naszej aktywności – zakończył Adam Hubert.

Arka Noego to dziecięcy zespół muzyczny, którego powstanie datuje się na 1999 rok. Grupa funkcjonuje od tego czasu nieprzerwanie i nagrywa kolejne płyty a śpiewają w niej kolejne dziecięce pokolenia, w tym wnuczęta akompaniujących muzyków.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background