Festiwal Chrześcijańskie Granie to nie tylko muzyka

Written by on 18 kwietnia 2023

Do rozpoczęcia Festiwalu Chrześcijańskie Granie pozostało już tylko kilka dni. Nim jednak w niedzielę 23 kwietnia na scenę wyjdą wykonawcy „Koncertu Debiuty”, organizatorzy zaplanowali ciekawie zapowiadające się debaty o kondycji sceny muzyki chrześcijańskiej.

O szczegółach dotyczących festiwalowych imprez towarzyszących opowiedział naszej stacji Michał Guzek – prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie.

– Już 23 kwietnia Festiwal Chrześcijańskie Granie w ramach Targów Wydawców Katolickich, które będą odbywać się od 20 do 23 kwietnia. I właśnie tam spotkamy się z tymi, którzy są miłośnikami dobrej chrześcijańskiej muzyki – podczas dwóch paneli oraz będzie nas można spotkać i porozmawiać w ramach stoiska na targach w Arkadach Kubickiego. I zapraszam na pierwszy panel, który już w czwartek 20 kwietnia o godzinie 19.00 odbędzie się w warszawskiej kawiarni „Agere Contra”. Dyskusja w temacie kondycji sceny chrześcijańskiej a temat całej debaty to: „Co dalej z muzyką chrześcijańską?”. Na ten temat porozmawiają dziennikarze: Marcin Witan z Polskiego Radia, Piotr Wojtowicz z Radia Nowa Kultura i Przemysław Goławski z Polskiego Radia – „Czwórki”. Bardzo się cieszymy, bo to będzie pierwsze wydarzenie od wielu lat, które będzie mogło pomóc nam podsumować to co w ostatnim czasie na scenie muzyki chrześcijańskiej się zadziało. I właśnie o tej przyszłości sceny porozmawiamy. Drugi panel – w tym samym temacie – w sobotę 22 kwietnia o godzinie 15.00 porozmawiamy w Arkadach Kubickiego, ale w tej dyskusji wezmą udział twórcy. Swój udział potwierdzili: Sylwia Piotrowska, Krzysztof Sowiński z zespołu Redhead Hero i Marta Kaczmarczyk z grupy NSA. Są to wykonawcy, których będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć podczas dwunastej edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Ale także gośćmi tego panelu będą: Marcin Wargocki, który ma na swoim koncie już kilka wydanych płyt i Konrad Habit z bardzo ciekawej inicjatywy „Qulturalne Bierzmowanie”. Jest to taki projekt, który zrzesza kilkanaście zespołów z całej Polski i oni w różnych częściach naszego kraju ewangelizują młodzież przygotowującą się do bierzmowania. To jedna z najważniejszych inicjatyw promujących muzykę chrześcijańska i ewangelizującą poprzez tę twórczość środowiska młodych ludzi – przyznał główny organizator festiwalu.

Michał Guzek nie ukrywa, że koncert debiutantów zapowiada się naprawdę obiecująco.

Festiwal Chrześcijańskie Granie oczywiście w niedzielę 23 kwietnia w ramach finału Targów Wydawców Katolickich. W ubiegłym roku nasz festiwal otrzymał nagrodę „Małego Feniksa” i stąd można powiedzieć ta współpraca jeszcze bardziej się zacieśniła. Chcemy, żeby na Targach Wydawców Katolickich muzyka chrześcijańska była obecna coraz bardziej – poprzez wydawnictwa, spotkania i promocję młodych artystów, jaka będzie miała miejsce 23 kwietnia o godzinie 16.00 w „Dobrym Miejscu”. To wydarzenie będzie można oczywiście obejrzeć przez internet pod adresem fabrykakoncertow.com.pl. Zapraszamy tych, którzy chcą być z nami, oczywiście do udziału bezpośredniego czyli żeby przyjść na koncert. Na scenie festiwalu wystąpi czołówka młodej sceny chrześcijańskiej. Są to naprawdę wspaniałe zespoły, które w swoich miejscowościach wykonują porządną robotę. Poza tym są to twórcy, którzy odnoszą sukcesy w ogólnopolskich konkursach. Część z tych osób brała udział w różnych talent show w Telewizji Polskiej czy w telewizji Polsat i daleko zachodzili w tych programach. Cieszymy się z tego, że siedmioro wykonawców, którzy wystąpią na festiwalu, reprezentują naprawdę ciekawy dobry poziom muzyczny. W tym roku w jury zasiądą: dziennikarz muzyczny Marcin Witan, który na co dzień prowadzi w radiowej „Trójce” audycję „Muzyczne rozmowy”, producent muzyczny Adam Kędzierski z agencji koncertowej „ProCulture” i Urszula Bednarczyk z zespołu BeU. Ula wystąpi też ze swoim składem na Festiwalu Chrześcijańskie Granie jako gwiazda, laureat konkursu „Non-Stop CCM” – dodał Michał Guzek.

Festiwal Chrześcijańskie Granie odbędzie się tradycyjnie w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce”. Mieści się ono na warszawskich Bielanach przy ulicy Dewajtis 3.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background