Szukasz pomysłu na wakacje? Na Festiwalu Życia możesz przeżyć najlepszy tydzień w życiu!

Written by on 17 czerwca 2024

Są tacy, którzy do Kokotka przyjeżdżają dosłownie z drugiego końca świata. Po co? Na Festiwal Życia – największy plenerowy festiwal katolicki dla młodzieży w Polsce. To tydzień pod namiotami, koncerty, konferencje, warsztaty… Życie, radość, Bóg!

Impreza porównywana do największych festiwali muzycznych – tyle że w katolickim wydaniu – co roku na początku lipca przyciąga tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy. Wielu uczestników powtarza: to najlepszy tydzień, na który czekają cały rok!

Festiwal organizowany jest w Kokotku, dzielnicy Lublińca na Śląsku, w klimatycznym otoczeniu lasu i stawu. Postacią przewodnią każdego edycji wydarzenia jest wybrana postać biblijna. W programie są m.in. koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, konferencje znanych i cenionych prelegentów, kilkadziesiąt ciekawych, różnorodnych warsztatów, a także ekstremalny bieg przez wodę, błoto i piasek! A oprócz tego – codzienne Msze Święte, nabożeństwa, rozmowy w grupach dzielenia i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Podczas tego tygodnia dzieje się wszystko. Jest czas na zabawę, na wartościowe rozmowy, na poznanie nowych ludzi. Każdy ma w sercu różne potrzeby: spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem, ale też spędzenia czasu z samym sobą. Na Festiwalu Życia można tego wszystkiego doświadczyć. Najbardziej ujmuje mnie, że na twarzach młodych osób widać tu po prostu radość – mówi Natalia Skrzypiec, wcześniej uczestniczka, a obecnie znajdująca się w gronie organizatorów festiwalu.

Co w programie?

W tym roku na festiwalowej scenie zagrają C-BooL, Mesajah, niemaGOtu i Siewcy Lednicy. Ponadto przy mikrofonie staną popularni prelegenci, których nazwiska organizatorzy odsłonią nieco później. Wyczekiwanym punktem programu jest także muzyczny wieczór uwielbienia, który poprowadzi festiwalowy zespół 3 Dni 3 Noce wraz z Marcinem Zielińskim.

Zapisy indywidualne i grupowe na Festiwal Życia są już dostępne na stronie www.festiwalzycia.pl. Więcej szczegółów i aktualności można znaleźć w mediach społecznościowych festiwalu – na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Festiwal Życia w Kokotku – chrześcijański Woodstock?

Festiwal Życia zyskał ogólnopolską renomę i ma ambicję, by rozwijać się w skali międzynarodowej. Już w poprzednich edycjach brali udział uczestnicy m.in. z Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Norwegii.

– W swoich świadectwach zagraniczni uczestnicy festiwalu wielokrotnie wskazują, że widok tysięcy młodych ludzi, którzy bawią się i modlą, jest dla nich wyjątkowo wartościowym przeżyciem, którego nie mają możliwości doświadczyć w miejscu swojego zamieszkania – podkreśla Szymon Zmarlicki, rzecznik medialny Festiwalu Życia.

Uznanie wielu uczestników i obserwatorów festiwal zyskuje dzięki połączeniu konkretnych duchowych treści, będących trafną odpowiedzią na najbardziej aktualne problemy i oczekiwania młodych ludzi, z wakacyjną rozrywką w całkowicie profesjonalnej oprawie, kojarzoną z największymi festiwalami muzycznymi.

Wcześniej na scenie w Kokotku grali już Golec uOrkiestra, Tribbs, Luxtorpeda, 2Tm2,3, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek, Arka Noego czy TGD. A w roli prelegentów wystąpili m.in. Monika Hoffman-Piszora (@monika_i_dzieciaki_cudaki), Wojciech Modest Amaro, Tomasz Samołyk czy Monika i Marcin Gomułkowie (Początek Wieczności).

Głównym organizatorem Festiwalu Życia jest o. Tomasz Maniura, misjonarz oblat i założyciel duszpasterstwa młodzieży NINIWA, znany z prowadzenia zagranicznych wypraw rowerowych NINIWA Team (m.in. do Jerozolimy, Maroka, na Nordkapp i Syberię) oraz stworzenia prężnie działającego dużego ośrodka rekolekcyjno-wypoczynkowego w Kokotku. W organizację wydarzenia włącza się szereg polskich diecezji i zakonów.

Od 2023 roku patronat honorowy nad festiwalem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

Festiwal Życia odbędzie się od 8 do 14 lipca 2024 roku w Kokotku. Przyjedź, bądź z nami i poczuj ŻYCIE!


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background