Wyróżnienie „Feniks 2023” dla Marcina Wargockiego

Written by on 20 kwietnia 2023

Twórczość artysty z „krainy łagodności” doceniona podczas XXVIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. W czwartek 20 kwietnia 2023 roku – podczas uroczystego otwarcia tej imprezy – ogłoszono, że Marcin Wargocki otrzymał – za najnowszą płytę zatytułowaną „Do głębi” – wyróżnienie „Feniks 2023” w kategorii: „Muzyka chrześcijańska – współczesna”.

Kapituła nagrody „Feniks 2023” w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia dla płyty „Do glębi” podkreśliło: „Muzyczna podróż przez krainę łagodności, której rytm wyznaczają melodyjne dźwięki i głębokie teksty. Muzyka serca i duszy Autora, która współbrzmi z jego wyczuciem wiary i Boga”.

„Do głębi” Marcina Wargockiego to trzeci album tego artysty, który ukazał się 21 maja tego roku. Podczas swojej kolejnej wyprawy zabiera on słuchaczy do „krainy łagodności”, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. Przesłanie tego wydawnictwa wpisuje się więc idealnie w wydarzenia na świecie i skłania do refleksji nad życiem. Co ważne – Marcin wprowadza słuchaczy „do głębi” ich serc i dusz z perspektywy osoby wierzącej. Może stąd bierze się odwaga i pełna nadziei ufność we wszystkich utworach, które usłyszymy na płycie?

Album „Do głębi” to 14 autorskich utworów utrzymanych w klimacie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Marcinowi towarzyszą muzycy znani z poprzedniej, wydanej w 2019 roku, płyty „Nie wątp”: Bogdan Żywek (gitara, piano, hammond) i Anna Bojas (skrzypce, chórki) oraz gościnnie Katarzyna Wierzbicka (altówka, kalimba) i Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa). Wszyscy oni wzbogacają niewątpliwie brzmienie piosenek, podnosząc całą płytę na wyższy poziom. W jednym z utworów, pod tytułem „Droga”, wraz z Marcinem Wargockim zaśpiewał legendarny twórca i lider zespołu Stare Dobre Małżeństwo – Krzysztof Myszkowski. W nagraniu tej piosenki wzięli także udział inni cenieni artyści tej grupy czyli: Wojciech Czemplik na skrzypcach, Ryszard Żarowski na gitarze oraz wspomniany wcześniej Roman Ziobro na basie i fortepianie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background