Rynek w Sanoku będzie tętnił kulturą z ewangelicznym przesłaniem

Written by on 16 czerwca 2023

To będzie wyjście z Dobrą Nowiną na ulice Sanoka. Od 16 do 18 czerwca po raz pierwszy odbędą się w tym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej, które będą wypełnione wartościowym słowem oraz muzyką.

Czemu służyć ma takie wydarzenie, opowiedział Radiu Nowa Kultura ojciec Bartosz Pawłowski z zakonu franciszkanów konwentualnych, proboszcz sanockiej parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Pomysł jest taki, że posłanie Kościoła jest takie, coraz bardziej aktualne i wymowne, aby wyjść z murów świątyni, pójść w różne miejsca i zanosić tam Boga. Stąd też i nasza taka idea, aby wyjść właśnie na sanocki rynek i tam zrobić ewangelizację. Pokazać Boga, który jest dobry, którego można uwielbiać, można posłuchać ciekawej konferencji, fajnego świadectwa. Przeżyć sobie też ten czas w takim gronie integracyjnym – innych osób, mieszkańców miasta, w którym żyję, w którym się wychowałem. Taka inicjatywa będzie po raz pierwszy w Sanoku – te Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wcześniej takiego wydarzenia nie było, więc rozpoczynamy, to jest jakaś innowacja. Zobaczymy, jeśli wyda dobre owoce, jeśli będzie dobry odzew, to być może będziemy powielać i za rok uczynimy coś podobnego – stwierdził główny organizator.

Weekendowe spotkanie w Sanoku zapowiada się interesująco.

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Sanoku odbędą się od 16 do 18 czerwca 2023 roku, czyli już w ten weekend, od piątku do niedzieli. W piątek startujemy o godzinie 18.30, gdy będzie rozpoczęcie taką konferencją wprowadzającą. Potem zapraszamy na koncert Roksany Węgiel. A później wieczór ewangelizacyjny, spotkanie muzyczno-modlitewne, uwielbienie i wszystko zakończymy około godziny 22.00. W sobotę natomiast od godziny 17.00 zapraszamy na ciekawy koncert zespołu „z naszej ziemi” – Bankruci, który poprowadzi uwielbienie a w jego trakcie pewnie będzie jakieś dobre słowo. A potem konferencja Witka Wilka, ciekawe świadectwo Andrzej „Koguta” Sowy – byłego ćpuna i alkoholika, człowieka, który się bardzo stoczył i wyszedł z tego, dzięki łasce Bożej. No i wszystko również zakończy wieczór ewangelizacyjny, muzyczny, modlitewne uwielbienie do godziny 22.00. A w niedzielę dodatkowo, bo jest to dzień wolny od pracy, rozpoczniemy od godziny 13.00 piknikiem rodzinnym, gdzie będzie bardzo wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży, rodzinom. Będą między innymi: wodzireje, tańce, konkursy, dmuchańce, gastronomia bardzo rozbudowana – grille, stoiska kół gospodyń wiejskich. Zaplanowaliśmy pokazy strażackie. Następnie koncert zespołu Fioretti. Będzie też taka ciekawa propozycja – oprowadzanie po franciszkańskich skarbach. Oprowadzać będzie jeden z franciszkanów, człowiek, który ma bardzo dużą widzę historyczną – ojciec Rafał Antoszczuk, historyk sztuki. Przygotowujemy specjalną salę, będą eksponaty, więc myślę, że taka inicjatywa będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odbędzie się też koncert Gabi Gąsior z mężem Wojciechem, a wszystko zakończy wieczór uwielbieniowy około godziny 22.00. Pewnie uda nam się w ten wieczór, podczas rodzinnego pikniku, zorganizować ciekawe i profesjonale pokazy laserowe – przedstawił program ojciec Bartosz Pawłowski.

Ze szczegółowym programem Dni Kultury Chrześcijańskiej w Sanoku można zapoznać się na plakacie umieszczonym poniżej.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background