Tarnowskie spotkanie z dobrą książką

Written by on 16 czerwca 2023

To wydarzenie kierowane jest do najmłodszych czytelników, ale i do ich rodziców zainteresowanych wartościowymi lekturami. Festiwal Dobrej Książki, bo o nim mowa, odbędzie się w Tarnowie 16 i 17 czerwca 2023 roku.

O tym, jak narodził się pomysł organizowania spotkania dla miłośników książek, opowiedział nam ksiądz Bartosz Chęciek, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Biblos”.

Idea festiwalu powstała przed dwoma laty, kiedy to jeszcze w czasie po pandemii uznaliśmy projektując strategię naszego wydawnictwa, że chcemy wyjść z naszą ofertą. Nie chcemy jej zakończyć na regałach wirtualnych czy stacjonarnych księgarni, ale chcemy się spotkać z naszym klientem. I jesteśmy przekonani, że właśnie taka formuła festiwalu – rozrywkowa, kulturalna, koncertowa – jest ciekawą przestrzenią do tego, żeby spotkać z odbiorcą naszych wartości, być razem, spotykać się też z autorami naszych pozycji, a także urozmaić to różnymi atrakcjami – przyznał szef diecezjalnego wydawnictwa z Tarnowa.

Tarnowskie wydarzenie to nie tylko spotkanie z dobrym słowem, ale i dobrą muzyką.

Zaczynamy festiwal w piątek, tak żeby uczcić też akurat w tym dniu przypada święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, więc spotykamy się na takim wieczorze uwielbienia. I później w drugi dzień – w sobotę – to już będą spotkania autorskie – z panią, która napisała dla naszego wydawnictwa książkę, gdzie odkrywamy tajemnice tarnowskiej katedry. Oprócz tego będą spotkania jeszcze z księdzem biskupem Arturem Ważnym, który jest autorem dwóch bestsellerów naszego wydawnictwa i z panią Agatą Giełczyńską-Jonik, która jest autorką książek dla dzieci i ona też dla naszego wydawnictwa napisała pozycję o takiej tematyce misyjnej. A później po południu, można powiedzieć, że już pod wieczór, będzie spotkanie panelowe, dyskusja. I później wieczór chwały, uwielbienia, gdzie zaprosiliśmy TGD, więc myślę, że to będzie super moc, super sprawa. I tu się spodziewamy największej frekwencji. Oprócz tego cały czas w tym dniu będą towarzyszyły różne zabawy, animacje i atrakcje dla dzieciaków, ponieważ ten festiwal jest poświęcony właśnie literaturze dla dzieci i to się wszystko będzie wokół najmłodszych kręciło. Chcemy też zapraszać całe rodziny. Myślimy, że to będzie święto książki, ale też święto rodziny. Naprawdę będzie się też poza sceną działo różnych fajnych, ciekawych rzeczy – podkreśliła Agnieszka Majewska z wydawnictwa Biblos.

Więcej informacji o tarnowskim Festiwalu Dobrej Książki odnaleźć można na profilu tego wydarzenia na Facebooku.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background