Warsztaty i koncert „By świat usłyszał” w pięknych okolicznościach ostródzkiej przyrody

Written by on 8 czerwca 2023

To dobra okazja do odkrywania i rozwoju talentów na chwałę Boga. W weekend 9-11 czerwca 2023 roku odbędą się w Ostródzie warsztaty muzyczne „By świat usłyszał”, które poprowadzi Gabriela Blacha ze swoim zespołem.

Jak narodził się pomysł tego wydarzenia opowiedziała Radiu Nowa Kultura jedna z organizatorek – Joanna Jaskółowska.

Cała idea „By świat usłyszał” rozpoczęła się już jedenaście lat temu, gdy postanowiliśmy wtedy z grupą przyjaciół zainicjować koncerty uwielbienia w Ostródzie, w pięknym nowym obiekcie wówczas – w amfiteatrze. I od dziesięciu lat, w tym roku będzie już jedenasty koncert „By świat usłyszał”, połączony z warsztatami muzycznymi, na które zapraszamy czołowych przedstawicieli muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Przez dwa dni prowadzą oni warsztaty muzyczne, aby później ostatniego dnia na scenie, razem z uczestnikami warsztatów, zaśpiewać koncert uwielbienia pod hasłem: „By świat usłyszał”. Przez te lata gościliśmy już bardzo liczną grupę wykonawców. Byli u nas: Gospel Rain, New Life M., Deus Meus, Agnieszka Cudzich z zespołem, Play&Pray, Muode Koty, Mocni w wierze, Siewcy Lednicy. Gdzieś tam sięgamy rzeczywiście po te znane gwiazdy – przyznała współorganizatorka.

Jaki jest pomysł na tegoroczne warsztaty w Ostródzie?

W tym roku będzie u nas Gabriela Blacha ze swoim zespołem. Będzie to duża dawka, tak mi się wydaje, muzyki takiej czysto gospelowej. Ale też zaprosiliśmy Wyrwanych z niewoli – Piotr Zalewski z Katarzyną Zalewską. To będzie też troszkę takie niespotykane, przynajmniej dla nas niespotykane, bo to będzie połączenie damskiego wokalu z takim klasycznym rapem. Mam nadzieję, że to będzie coś nowego i też przypadnie do gustu szerszemu gronu publiczności, ponieważ zawsze chcemy zróżnicować przekaz do odbiorców. Warsztaty muzyczne już zaczną się 9 czerwca czyli już w piątek. Co prawda lista już się powoli zamyka, ale jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc można wejść na stronę byswiatuslyszal.pl i zapisać się. Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych. Jedna grupa to dziecięca i ci zaczynają w piątek, natomiast grupa młodzieżowo-dorosła w pięciu sekcjach – bo będzie to gitara, gitara basowa, perkusja i pianino oraz oczywiście wokal. Te zajęcia zaczynają się w sobotę rano w ostródzkim amfiteatrze. Natomiast koncert finałowy w niedzielę 11 czerwca o godzinie 17.00 również w ostródzkim amfiteatrze, na który wstęp jest wolny. Zapraszamy serdecznie do Ostródy. Piękne miasto nad jeziorem. Amfiteatr też jest nad samym jeziorem. Będziemy podziwiać zachód słońca, a jednocześnie chwalić Pana Boga śpiewam, tańcem i czym się da – zakończyła z uśmiechem Joanna Jaskółowska.

Wszystkie szczegóły dotyczące ostródzkich warsztatów i koncertu „By świat usłyszał” odnaleźć można pod adresem byswiatuslyszal.pl.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background