W stolicy znów wybrzmią (nie)zakazane piosenki

Written by on 1 sierpnia 2023

Jak co roku tłum złożony nie tylko z mieszkańców stolicy uczci wspólnym śpiewem rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wieczorem 1 sierpnia na Placu Piłsudskiego odbędzie się koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”.

Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, powiedział, że tym razem sceneria tego wydarzenia będzie wyglądać trochę inaczej.

We wtorek 1 sierpnia wieczorem, o godzinie 20:30, na Placu Piłsuskiego, jak co roku śpiewamy (nie)zakazane piosenki. W tym roku Plac Piłsudskiego będzie wyglądał inaczej, bo jego część jest oddana archeologom. Natomiast obiecujemy, że ta część, która wyłoniła się spod ziemi, będzie pięknie oświetlona, więc ją będzie ładnie widać. Całe śpiewanie będzie też transmitowane, więc te ruiny będzie można obejrzeć. Samo wydarzenie przesuwa się trochę w lewo i zajmiemy też te parkingi przed budynkami Dowództwa Garnizonu Warszawa. I mam nadzieję, że wszyscy się zmieszczą, bo co roku jest dużo ludzi i mimo że nie będzie całego placu do dyspozycji to damy radę wspólnie zaśpiewać. To jest cudowny czas, bo zaczynamy, gdy jeszcze świeci słońce a kończymy, gdy jest zupełnie ciemno. I to pożegnanie powstańczego dnia rzeczywiście ma miejsce w dosłowny sposób – podkreślił główny organizator wydarzenia.

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki to koncert, który odbywa się cyklicznie od 2006 roku, wieczorem 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background