„Śluby panieńskie” w sierpniowym plenerze Łazienek Królewskich

Written by on 12 sierpnia 2023

Pełna dobrego humoru opowieść o relacjach damsko-męskich zaprezentowana w pięknym plenerze Łazienek Królewskich. Teatr Klasyki Polskiej zaprasza w niedzielę 13 sierpnia na spektakle „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry w reżyserii Lidii Sadowej.

Leszek Zduń, odtwórca roli Radosta, nie ukrywa, że lubi grać w sztukach Aleksandra Fredry.

Generalnie granie Fredry jest dobrą rozrywką, a jeżeli nie jest to znaczy, że jakiś błąd jest w reżyserii prawdopodobnie. Bo Fredro pisał rewelacyjnie, pięknym językiem. Także ja mówię za siebie – mam ogromną przyjemność grania w sztukach Fredry, w „Ślubach panieńskich” również – powiedział aktor.

Aleksander Fredro przed prawie dwustu laty w „Ślubach panieńskich” opisał „z przymrużeniem oka” relacje damsko-męskie a obraz ten wciąż wydaje się aktualny. Co Leszek Zduń sądzi o uniwersaliźmie tej twórczości?

Jest coś takiego, bo Fredro dotykał właśnie tych rzeczy, które są – można powiedzieć – niezmienne. Pewne namiętności, pewne słabości, pewne uczucia są do przewidzenia. I jak się je opisze ze znajomością tematu – przecież Fredro nie był psychologiem, ale psychologię rozczytywał znakomicie – to jak się ludzie potrafią zachować. Stąd Fredro jest klasykiem, bo to są rzeczy, które się nie zmieniają. Zmieniają się okoliczności, formy zalotów czy podchodów, ale zasadniczo jest to samo. I to jest piękne – przyznał artysta.

I na koniec zachęta do wybrania się na najbliższe przedstawienia.

Niedziela 13 sierpnia godzina 17.00 i godzina 20.00 – „Śluby panieńskie” w reżyserii Lidii Sadowej. Serdecznie zapraszam. Gramy przed budynkiem Ermitażu w Łazienkach Królewskich. Cudowny, piękny plener. Obiecane mamy, że pogoda również dopisze. Także przybywajcie kochani widzowie. Mam nadzieję, że spędzimy cudnie wspólny czas – zakończył Leszek Zduń.

Informacje o biletach na plenerowe spektakle „Ślubów panieńskich” w wykonaniu aktorów Teatru Klasyki Polskiej dostępne są w internetowym serwisie Muzeum Łazienki Królewskie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background