Seans „Nowicjusza” w ramach Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

Written by on 14 kwietnia 2023

Opowieść o poszukiwaniu przez młodych mężczyzn życiowego celu w murach dominikańskiego klasztoru. Obraz wyjątkowej podróży w głąb zakonu i w głąb siebie prezentuje film „Nowicjusz”, który będzie można obejrzeć w ramach warszawskiego Forum Filmów Nie-Zwyczajnych. Seans filmu odbędzie się w sobotni wieczór 15 kwietnia w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

Karol Regulski, manager ds. organizacyjno-kulturalnych „Dobrego Miejsca” w imieniu organizatorów zaprosił naszych słuchaczy na film.

Na kwietniowym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych „Dobre Miejsce” i Akademia Katolicka, reprezentowana przez ojca doktora Marka Kotyńskiego, który zaprasza na cykl kina dyskusyjnego, pokażą film dokumentalny Łukasza Wosia pod tytułem „Nowicjusz”. Film dotyka tematu wyboru drogi życiowej, pokazuje początki młodych mężczyzn wstępujących do nowicjatu zakonnego u dominikanów. Produkcja ta stawia wiele ważnych pytań, ale myślę, że prezentuje kilka ciekawych odpowiedzi. Serdecznie zapraszamy do wzięciu udziału w naszym pokazie. A na seans filmu „Nowicjusz” z cyklu Forum Filmów Nie-Zwyczajnych zapraszamy w najbliższą sobotę 15 kwietnia o godzinie 18.00 do auli imienia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki przy ulicy Dewajtis 3 w „Dobrym Miejscu” w Warszawie – powiedział organizator.

Forum Filmów Nie-Zwyczajnych to ciekawy cykl dla miłośników kina.

To co od lat wyróżnia Forum Filmów Nie-Zwyczajnych to fakt, że można wziąć udział w dyskusji po seansie. Kino dyskusyjne o tyle pogłębia sam odbiór filmu, że możemy wspólnie z innymi ludźmi wymienić swoje doświadczenia, swoje uwagi, rozwiać wątpliwości, czasami zadać pytania a czasami a czasami nawet się pokłócić. Myślę, że to co w tym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych jest najważniejsze to właśnie możliwość wzięcia udziału w dyskusji oraz to, że redemptorysta ojciec doktor Marek Kotyński zawsze wybiera dobre filmy – stwierdził Karol Regulski.

Wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa w seansie filmu „Nowicjusz” można odnaleźć w internetowym serwisie Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background