Przystanek Jezus już za kilka dni…

Written by on 21 lipca 2021

Przystanek Jezus po raz 21. pojawi się przy woodstockowych polach, czyli podczas imprezy, która obecnie nosi nazwę Pol’and’Rock Festival 2021. Tym razem wydarzenie odbędzie się na Lotnisku Makowice – Płoty. Jest coś, co sprawia, że już przez dwie dekady ewangelizatorzy podążający na Woodstock nie ustają w swoim trudzie. Tym czymś z pewnością są owoce tego wydarzeń w postaci wielu nawróceń i dobra, jakie dzieje się wokół Przystanku Jezus.

Jako młodzi chrześcijanie chcemy, odpowiadając na zaproszenie pp. Franciszka i kontynuując dzieło prowadzone dotąd przez śp. ks. Artura Godnarskiego, towarzyszyć młodym w ich wędrówce wiary i niewiary i dlatego pragniemy stworzyć dla nich przestrzeń spotkania z ewangelizatorami Przystanku Jezus podczas Festiwalu Pol’and’Rock, by mogli usłyszeć przesłanie Dobrej Nowiny.

Tymi słowami organizatorzy opisują ideę tegorocznej edycji Przystanku Jezus, który przez wiele lat koordynował śp. ks. Artur Godnarski, który zmarł na początku tego roku. Ewangelizatorzy chcą kontynuować jego dzieło i opowiadając młodym ludziom o Jezusie i Jego odnawiającej miłości, która może przywrócić trwałą nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia.

Program tegorocznego PJ obfituje w wiele ciekawych i atrakcyjnych propozycji dla młodych ludzi. Przewidziano codzienną Eucharystię, bloki warsztatowo-ewangelizacyjne, a także spotkania z gośćmi i to, co stali bywalcy pól woodstockowych lubią najbardziej – koncerty wspaniałych artystów. Na scenie Przystanku Jezus wystąpią m.in.: TAU,
2 Tm 2,3, Luxtorpeda, Fisheclectic, Res Culturae, Rymcerze, Nieboskłonni oraz TGD.

Głównym rekolekcjonistą wydarzenie będzie bp Edward Dajczak. PJ rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek, 26 lipca o godz. 10:00.

Przystanek Jezus jest objęty patronatem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Organizatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z siedzibą w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background