#Projekt Uniesieni 15 kwietnia na antenach Telewizji Polskiej

Written by on 14 kwietnia 2023

Telewizyjne widowisko wypełnione muzyką, słowami Ewangelii i modlitwą. Tak można opisać spektakl „#Projekt Uniesieni”, który zaprezentuje Telewizja Polska w sobotę 15 kwietnia w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Wśród wielu wykonawców, którzy zaprezentują się widzom na telewizyjnych ekranach, znajdzie się Mateusz Mate.O Otremba. Opowiedział on Radiu Nowa Kultura o tym, jak doszło do jego udziału w tym wydarzeniu.

Pojawię się tam na wezwanie Marcina Pospieszalskiego, którego bardzo szanuję, lubię, kocham jak brata, od którego mogłem się wiele, wiele nauczyć na tej muzycznej drodze. Marcin jest kierownikiem artystycznym „Projektu Uniesieni” w wigilię Niedzieli Miłosierdzia w Telewizji Polskiej. Będzie to koncert, który – jak to się mówi w naszym branżowym języku – Marcin „robi”. Jestem jednym z wielu muzykantów, którzy są zaproszeni. Zaśpiewam swoją piosenkę „Przyjaciel” oraz jedną ze zwrotek bardzo dobrze znanej piosenki New Life M. „Każdy wschód słońca”. Będzie nas tam wielu artystów. Spotykamy się, by uwielbiać Jezusa – przyznał Mateusz Otremba.

Artysta zdradził nam, kogo jeszcze będzie można podziwiać podczas telewizyjnego widowiska.

W „Projekcie Uniesieni” spotkam się z fantastycznymi, kochanymi ludźmi i artystami. Przede wszystkim Marcin Pospieszalski jako autor scenariusza i kierownik muzyczny. Ale będą śpiewać: Beata Bendarz, Andrzej Lampert, Agnieszka Cudzich, TGD, Marta Ławska. Ale będzie z zagranicy również bardzo ciekawy pieśniarz Tony Melendez. Będzie Stan Fortuna, to jest niezły załogant, franciszkanin, świetny basista i wokalista. Będzie ksiądz Kuba Bartczak i Poldek Twardowski z Poznania. Zapraszam serdecznie. Emisja tego koncertu będzie w Telewizji Polskiej. „Projekt Uniesieni” – widowisko muzyczne, modlitwa, trochę nauczania, ale tak naprawdę wielkie święto w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego – podkreślił Mate.O.

Telewizja Polska dwukrotnie wyemituje muzyczny spektakl „#Projekt Uniesieni” w sobotę 15 kwietnia. O godzinie 17:15 będą mogli go zobaczyć widzowie TVP1, a następnie o godzinie 22:55 widowisko będzie emitowane na antenie TVP Polonia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background