Kana wyśpiewa w Kaliszu modlitwę o pokój na Ukrainie

Written by on 19 sierpnia 2023

To będzie okazja nie tylko do spotkania z uchodźcami zza naszej wschodniej granicy, ale i czas wspólnej modlitwy o pokój. W sobotni wieczór w Kaliszu z koncertem uwielbienia wystąpi ukraiński zespół Kana.

Organizacja tego koncertu nie jest przypadkowa. A opowiedział o tym ksiądz Aleksander Janas z zarządu kaliskiej Fundacji Światło i Sól.

Zaprosiliśmy zespół Kana z Ukrainy po raz drugi – rok po roku. Jest to wyjątkowy czas, dlatego że w sierpniu jest na Ukrainie Święto Niepodległości, czyli odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Jest to szczególny moment, kiedy można pomodlić się za cały naród ukraiński, za państwo, o pokój na Ukrainie i o pokój na całym świecie. A zespół Kana swoim repertuarem i tym w jaki sposób prowadzą koncert i modlitwę, robią to idealnie – podkreślił duszpasterz.

W koncercie będą uczestniczyć nie tylko mieszkańcy Kalisza, ale i ukraińscy uchodźcy.

– Fundacja cały czas wspiera tych, którzy z Ukrainy musieli uciekać i są w Kaliszu i w naszej okolicy. Jest przygotowywany koncert również 26 sierpnia. To będzie całe święto, dlatego że spotkamy się na cmentarzu ukraińskim w Kaliszu-Szczypiornie i później będzie koncert. Natomiast 19 sierpnia zapraszamy wszystkich do Ogrodu Nowej Kultury – ulica Kordeckiego 3. Jest to ogród położony za plebanią. Wstęp jest wolny i koncert rozpoczyna się o godzinie 19.00 – stwierdził ks. Aleksander Janas.

Zespół Kana powstał w 2005 roku na Ukrainie i wykonuje muzykę uwielbieniową będącą wypadkową folku, rocka i popu. Grupa ma na koncie kilka wydanych płyt. Wielokrotnie występowali w Polsce, a jego muzycy uczestniczyli także w koncertach „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background