Historia życia patrona internetu już na ekranach kin

Written by on 22 maja 2023

Błogosławiony Kościoła katolickiego, patron sieci internetowej, którego ciało ubrane w dżinsy, sportową bluzę i buty Nike’a wystawione jest publicznie w Asyżu. To właśnie o jego życiu opowiada nowy film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”, który od kilku dni jest na ekranach polskich.

Andrzej Sobczyk z firmy Rafael FIlm, która jest dystrybutorem tej produkcji, nie ukrywa satysfakcji ze sprowadzenia jej do naszego kraju.

– Bardzo cieszę się, że możemy pokazać polskim widzom film „Niebo nie może czekać”. Film opowiada historię Carla Acutisa. Carlo to młody chłopak, mieszkający we Włoszech, który w swoim krótkim życiu – ponieważ miał tylko piętnaście lat w momencie, kiedy zmarł – dokonał tak bardzo wiele, że dzisiaj jestem pewien – patrząc z boku na co to, co się dzieje wokół jego osoby – staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. A był osobą, która z jednej strony była taka bardzo zwykła, bardzo normalna, taka jak młodzież w dzisiejszym świecie. Zakochany w nowych technologiach, w komputerach, programista, tworzył strony internetowe. A jednocześnie pasjonat życia i pasjonat wiary, który już na samym początku swojego młodego życia poznał i pokochał Pana Jezusa, szczególnie w Najświętszym Sakramencie, przyjmując najpierw pierwszą Komunię Świętą, a później będąc każdego dnia na Eucharystii. Stał się człowiekiem, który w swoim krótkim, ale bardzo intensywnym życiu, dał takie świadectwo wiary, do którego dzisiaj tak wiele osób na całym świecie wraca. I to jest przepiękne. Jeśli zaś chodzi o „Niebo nie może czekać” to jest to film dokumentalny. I ja przyznam, że bardzo się cieszę, że o Carlo jest dokument. Z tego względu, że mamy dość nietypową możliwość, aby zobaczyć osobę błogosławioną, taką jaką ona była, na na przykład archiwum rodzinnym – na zdjęciach rodzinnych, na filmikach. To jest przeurocze i przepiękne, gdy patrzymy na młodego człowieka, pełnego takiej wiary pełnej radości, entuzjazmu. I nie jest on daleki, nie jest on odległy od nas, że musimy go sobie tak wyobrażać jakoś tak specjalnie. Tylko po prostu patrzymy na ekran i widzimy Carla na przykład tak, jak mama, albo słuchamy jego mamy, jego przyjaciół. Bardzo dobrze, że o Carlo Acutisie powstał właśnie film dokumentalny – przyznał dystrybutor.

Czy film o Carlo Acutisie może trafić tylko do młodego pokolenia?

Mimo że tak na „pierwszy rzut oka” rzeczywiście patrzymy na Carlo jako na nastolatka, w związku z tym zainteresuje młodzież albo młodszych nawet jeszcze, to jednak nie. Carlo, rzekłbym wręcz, że niesie wręcz swoją osobą, swoim świadectwem coś, co jest nie tylko potrzebne, ale powiedziałbym takie upragnione i wytęsknione dla ludzi starszych, w sensie niekoniecznie będących młodzieżą. Mam tu na myśli entuzjazm wiary. Taką wiarę radosną, przeżywaną z podniesioną głową. To jest coś, co powinno cechować każdego katolika, każdego chrześcijanina. Carlo nam to daje i to jest taka mocna inspiracja. Czy nasza relacja z Panem Bogiem rodzi taką wewnętrzną, duchową radość? Jestem pewien, że tak być powinno w zdrowej wierze i w zdrowej relacji z Panem Bogiem. Carlo to pokazuje i nic tylko trzeba się od niego uczyć i to naśladować – stwierdził przedstawiciel firmy Rafael Film.

Produkcja o młodym włoskim błogosławionym jest od kilku dni dostępna dla polskich widzów.

Film „Niebo nie może czekać” jest w polskich kinach od 19 maja. Pełna lista kin dostępna jest na stronie internetowej rafaelfilm.pl. Tam można codziennie sobie „rzucić okiem” na zaktualizowaną listę kin. Pewne kina dochodzą, a pewne z tej listy znikają. Ważne jest też to, aby osoby, które nie mają filmu w bliskości swego miejsca zamieszkania, nie zrażały się tym, tylko wykonały jedną prostą akcję. Właściwie każde kino w Polsce jest gotowe na to, aby ten film pokazać. W związku z tym, jeśli są widzowie, trzeba się z kinem skontaktować i powiedzieć: My chcemy film „Niebo nie może czekać”. A jestem pewien, że kino szybko taki pokaz jest w stanie zorganizować. Mówię oczywiście o przypadku, gdy filmu nie ma w repertuarze kina w danym momencie. Bardzo serdecznie zapraszam. „Niebo nie może czekać” – pasjonująca historia Carla Acutisa – podkreślił Andrzej Sobczyk.

Film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa” miał światową premierę 24 lutego 2023 roku. Reżyserem tego dokumentu jest Hiszpan Jose Maria Zavala – twórca m.in. filmów: „Tajemnica Ojca Pio” i „Wojtyła. Śledztwo”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background