Atrakcyjna „Polska Lizbona” na ŚDM

Written by on 31 lipca 2023

To wyjątkowa wizytówka polskiej kultury na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży. W najbliższych dniach w stolicy Portugalii odbywać się będą między innymi koncerty i widowiska w ramach projektu „Polska Lizbona”.

Opowiedział o nich dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ks. Tomasz Korpianiuk.

„Polska Lizbona” – taki projekt autorski, gdzie będziemy mieli miejsce dla wszystkich Polaków, Polonii i gości na Stadionie 1 Maja przy ulicy Rio de Janeiro, a więc w zasadzie w centrum Lizbony. Otrzymaliśmy ten stadion, konstruujemy tam scenę. Co ciekawe na scenie każdego dnia będą koncerty. Już od 31 lipca koncert hip-hopu, potem będzie koncert autorski „Z Kaszub do Lizbony”, w środę koncert z modlitwą o pokój, w czwartek „Biblia Polska Królowa Nasza” – wielkie widowisko i w piątek koncert uwielbienia. Zapraszamy. Plan jest na naszej stronie udostępniony – przyznał główny organizator ŚDM z ramienia polskiego Kościoła.

Jacy wykonawcy wystąpią na scenie w Lizbonie?

Mamy Tau, który nagrał teledysk „Ola Lisboa” czyli taki reklamujący to wydarzenie i przenoszący nas do Lizbony. Zachęcamy do oglądania i uczestniczenia też w promocji tego teledysku. Jest Natalia Kawalec – przedstawicielka Polonii z Chicago, jest Viki Gabor. Także ci artyści, którzy są topowi jeśli chodzi o tą scenę uwielbieniową w Polsce. Mamy tutaj pod kierunkiem Marcina Pospieszalskiego zespoły, chór, orkiestrę ICON. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich tych artystów, których znamy, którzy występują i którzy dzielą się swoją wiarą, swoim życiem. Bo też kluczem dobierania artystów jest to, żeby nie tylko to było artystyczne, ale również sprzężone z ich autentycznym chrześcijańskim życiem, co wcale nie jest takie proste w dzisiejszych czasach – podkreślił ks. Tomasz Koprianiuk.

Dokładne informacje o poszczególnych koncertach projektu „Polska Lizbona” odnaleźć można w internecie pod adresem sdmpolska.pl.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background