Wystawa „Wyżej tylko niebo” upamiętnia i przypomina postać Wandy Rutkiewicz

Written by on 12 maja 2023

Hołd dla jednej z najwybitniejszych himalaistek świata i kobiety o wyjątkowym charakterze. Taki jest cel wystawy „Wyżej tylko niebo. 2022 rok Wandy Rutkiewicz” opracowanej przez Instytut Papieża Jana Pawła II, którą będzie można oglądać w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie.

Ekspozycja zostanie otwarta w przedzień 31. rocznicy zaginięcia w Himalajach Wandy Rutkiewicz. A o szczegółach opowiedział Karol Regulski, manager ds. organizacyjno-kulturalnych „Dobrego Miejsca”.

„Wyżej tylko niebo. 2022 rok Wandy Rutkiewicz” to wystawa, na którą Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” ma zaszczyt zaprosić już niebawem. W piątek 12 maja o godzinie 18.00 oficjalnie otworzymy tą wystawę w Galerii Krużganek, w wejściu A. W trakcie wernisażu będzie można posłuchać pana Janusza Kalinowskiego, wiceprezesa klubu Polskie Himalaje imienia Wandy Rutkiewicz, który przybliży nieco historię tej wybitnej polskiej himalaistki, a także opowie o swoim doświadczeniu wędrowania po najwyższych górach świata – powiedział Karol Regulski.

Inauguracji ekspozycji będzie towarzyszyć wyjątkowy seans filmowy.

Niedługo po wernisażu i uroczystym otwarciu wystawy czyli o godzinie 19.00 rozpocznie się pokaz trzech filmów o postaci Wandy Rutkiewicz. Będą to filmy pod tytułem: „Karawane marzeń”, „100 pytań do Wandy Rutkiewicz” oraz „W cieniu Everestu”. Pokaz będzie o tyle ciekawy, że gościem – obok wspomnianego wcześniej Janusza Kalinowskiego – będzie Anna Teresa Pietraszek, która zrealizowała bardzo wiele filmów dokumentalnych i reportaży, a przede wszystkim te filmy, które zostaną wyświetlone w „Dobrym Miejscu” w piątkowy wieczór – dodał Karol Regulski

Wystawa „Wyżej tylko niebo. 2022 rok Wandy Rutkiewicz” będzie można oglądać do lipca 2023 roku w Galerii Krużganek „Dobrego Miejsca” mieszczącej się Warszawie przy ulicy Dewajtis 3.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background