Chcesz nagrać z Mate.O „Pieśni Naszych Ojców 2”?

Written by on 9 maja 2023

To będzie kolejna muzyczna podróż z utworami wielbiącymi żywego Boga i zarazem zanurzenie się w historię oraz różne tradycje Kościoła. Mateusz Mate.O Otremba rozpoczął prace nad płytą „Pieśni Naszych Ojców 2” i chce zaprosić do jej współtworzenia nie tylko liczną grupę artystów, ale i słuchaczy.

Nowa płyta Mate.O będzie kontynuacją projektu, który powstał przed kilku laty.

Jakieś siedem lat temu z tęsknoty urodził się projekt „Pieśni Naszych Ojców” – z tęsknoty za niezwykłym pięknem, urokiem, głębią, teologią i żywą tradycją, która jest w starych pieśniach, hymnach Kościoła z różnych wieków, z różnych jego tradycji, z różnych zakątków świata. Ja zacząłem odkrywać, że istnieje coś takiego jak wieczna i żywa muzyka. Dlatego, że jest taka muzyka, która mówi o wiecznym i żywym Bogu. W pewnym sensie ona się nigdy nie starzeje, nie przeterminuje. Ona jest po prostu pisana z zachwytu nad tym kim On jest i jaki On jest i co dla nas zrobił. I ja jako twórca, jako autor piosenek, okazało się, że bardzo dużo czerpię z tego, że poznaję te rzeczy, które kiedyś wcześniej powstawały, były pisane. One są źródłem inspiracji i że – tak jak mówię – się nie przeterminowywują. Może były pisane w określony sposób. Ale to jest też cudowne, dlatego że regiony świata, kultura muzyczna ma tutaj znaczenie, że ta muzyka pochwalna, to co nazywamy dzisiaj muzyką uwielbienia, nie jest jednorodna. Jest na ten sam temat, ale jest bardzo różnorodna. I to jest właśnie projekt „Pieśni Naszych Ojców”. Zbieram stare pieśni, aranżuje je. Pierwszą płytę nagrałem siedem lat temu, a właśnie przygotowuję kolejny album – powiedział Mateusz Otremba.

Jak wyjaśnił Mate.O, pierwsze prace nad płytą już się rozpoczęły.

Ten projekt już trwa w sensie przygotowań. Wybieramy pieśni, aranżujemy, ale jeszcze ich nie nagrywamy. Producentem pierwszej płyty był Mirek Stępień, a ten projekt robimy z Jankiem Smoczyńskim, z którym też od kilku lat współpracowałem, tworząc „Betlejem w Polsce” i pisząc też piosenki. Teraz postanowiliśmy razem zrobić też „Pieśni Naszych Ojców 2”. I będzie znacznie więcej artystów niż na pierwszej płycie, dlatego że chciałbym by ona była bardziej śpiewana przez ludzi Kościoła, więc będzie wielopokoleniowo. Niekoniecznie będzie to etniczne brzmienie sensu stricto. Myślę, że będzie to jednak fuzja – trochę współczesnego myślenia, elektroniki, razem z brzmieniem etnicznym – przyznał artysta.

Każdy z miłośników muzyki, jak i twórczości Mateusza Otremby, może mieć swój udział we współtworzeniu nowo powstającej płyty.

Można oczywiście wspomóc „PNO2”. „Pieśni Naszych Ojców 2” nie powstaną same. W takim sensie, że ja sam nie jestem w stanie ich stworzyć. Ale tak jak za pierwszym razem, tak i teraz może się to odbyć w ten sposób, że zechcecie nagrać ten album ze mną. Tak to dosłownie traktuję. I zapraszam Was na moje media społecznościowe, bo założyłem zbiórkę: „Nagraj z nami „Pieśni Naszych Ojców 2″” na zrzutka.pl, więc można mnie tam odwiedzić i wpłacić pieniądze. I to będzie wpierało budżet nagrania tego wielkiego przedsięwzięcia, bo to nie jest jednak „mała płyta”, to jest jednak również duży rozmach produkcyjny – dodał Mate.O.

Zbiórka na nagranie płyty „Pieśni Naszych Ojców 2” wciąż trwa i można ją odnaleźć w serwisie zrzutka.pl.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background