Utwór „Najmilsza” inspirowany nauką Prymasa Tysiąclecia

Written by on 24 sierpnia 2021

Posłuchaj utworu „Najmilsza” Darka Malejonka, który jest dobrym przygotowaniem do zbliżającej się beatywikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Piosenka ta jest swego rodzaju opowieścią o odowiedzialności za słowa i gesty, które mogą mieć wpływ na innych ludzi. Utwór zostanie wykonany w dniu beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego, 12 września 2021 roku na Jasnej Górze.

Tekst piosenki „Najmilsza” powstał z inspiracji przemówieniem Prymasa Wyszyńskiego do dziewcząt polskich pt. „Tylko czyste serce jest zdolne do prawdziwej miłości”. Piosenka jest zatem przesłaniem o tym, co to znaczy mieć czyste serce, a zarazem zwraca uwagę na odpowiedzialność za każdy, nawet najmniejszy wyraz zaangażowania w relacje z drugim człowiekiem: spojrzenia, słowa czy gesty. Słowa piosenki napisała Beata Mencel, a utwór wykonany jest przez Dariusza Malejonka.

Utwór napisany został w ramach projektu „Czas to miłość – polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego” realizowanego przez portal Stacja7 wspólnie z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. „Czas to miłość” jest hołdem złożonym przez polskich artystów Prymasowi Tysiąclecia.

Piosenkę „Najmilsza” będzie można usłyszeć 12 września na Jasnej Górze podczas wspólnego oczekiwania na beatyfikację. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00, a o godz. 11:00 na Szczycie zostanie odprawiona niedzielna Eucharystia, po której za pomocą specjalnego telemostu zgromadzeni połączą się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie zaplanowano główne uroczystości beatyfikacyjne. Po zakończeniu uroczystości, w kaplicy Matki Bożej, zostanie odprawiona jedna z pierwszych mszy dziękczynnych za nowego błogosławionego.

Źródło: https://stacja7.pl/czas-to-milosc/nie-wszystko-jedno-jakie-slowa-rzucasz/


							
Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background