„Sundown” w ramach czerwcowego „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych”

Written by on 11 czerwca 2023

To połączenie thrillera z love story i gwałtownych zwrotów akcji z czułą melancholią. Tak w telegraficznym skrócie można opisać film „Sundown” w reżyserii Michela Franco, który w niedzielę 11 czerwca będzie można obejrzeć w warszawskim „Dobrym Miejscu” w cyklu „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych”.

O tej produkcji opowiedział nam Karol Regulski, manager ds. organizacyjno-kulturalnych Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

Film pod tytułem „Sundown” w reżyserii Michaela Franco to nasza propozycja na czerwcowe „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych”. Pokaz odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o godzinie 18.00 w „Dobrym Miejscu” przy ulicy Dewajtis 3 w Lesie Bielańskim. „Sundown” – zachód słońca, tak można by przetłumaczyć tytuł tej produkcji. Czy film jest rzeczywiście sielanką, jak można by się spodziewać, czytając opis akcji toczącej się podczas wakacji w meksykańskim kurorcie Acapulco? Na pewno nie, ponieważ reżyser zadbał o to, by w filmie pojawiło się wiele nieoczywistych zwrotów akcji. Ta produkcja stawia też bardzo trudne i głębokie, egzystencjalne pytania o sens życia, o relacje, o rodzinę. Myślę, że nie ma innej, lepszej drogi, jak po prostu przyjść na nasz pokaz, zobaczyć film i spróbować o nim podyskutować – przyznał przedstawiciel „Dobrego Miejsca”.

Niedzielny wieczór to nie tylko okazja do obejrzenia samego filmu.

– „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych” to wspaniała przestrzeń do dyskusji, ponieważ pokazujemy w tym cyklu filmy, które może czasami paradoksalnie bywają zwyczajne, ale zawsze skłaniają do poglębienia tematu, co bezbłędnie udaje się podczas rozmów. Dyskusje te prowadzi znakomity filmoznawca – ojciec Marek Kotyński, teolog duchowości, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie. Pytania o rodzinę, miłość, pieniądze, ich rolę w życiu, kwestie takie jak honor, wartości najwyższe, wartości wobec których każdy człowiek, bez względu na religię, musi się jakoś ustosunkować, to to co jest wspólnym mianownikiem wszystkich produkcji pokazywanych podczas naszego cyklu „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych – podkreślił Karol Regulski.

Więcej informacji o seansie filmu „Sundown” w ramach „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych” odnaleźć można na stronie internetowej „Dobrego Miejsca”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background