Radosne i głośne wsparcie dla życia i rodziny w Gdańsku

Written by on 18 czerwca 2023

Czas wypełniony muzyką, w której każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dzieci, jak i rodzice, ale i wielkie świadectwo o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz wsparcie dla rodziny złożonej z mężczyzny i kobiety, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci. Takie przesłanie niesie między innymi ze sobą Festiwal dla Życia, który w niedzielę 18 czerwca 2023 roku odbędzie się w Gdańsku.

O pomyśle na organizację Festiwalu dla Życia opowiedział rzecznik tej imprezy Szymon Gajda.

Festiwal jest imprezą towarzyszącą Marszowi dla Życia i Rodziny, który jest organizowany po raz jedenasty w Gdańsku. Czas covidowy spowodował przerwę w organizacji marszów w naszym mieście. Festiwal jest próbą wzbogacenia tej formuły, cieszącą się już długą tradycją, o takie elementy, które mają stanowić pewną klamrę. To będzie – można powiedzieć – jedna modlitwa za życie i o życie w naszym mieście. Festiwal będzie nie tylko rodzajem wydarzenia, w którym można ucieszyć się występami artystycznymi – bo będzie brało w nim udział wielu znamienitych artystów – ale również w trakcie festiwalu będzie można modlić się i swoją modlitwą uwielbiać Boga – przyznał współorganizator imprezy.

Kiedy i gdzie odbędzie się Festiwal dla Życia?

Festiwal dla życia rozpocznie się w Gdańsku 18 czerwca o godzinie 15.00 pod Kaplicą Królewską koło kościoła mariackiego. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego i marsz przejdzie ulicami Gdańska na Wyspę Ołowiankę, gdzie – mniej więcej około godziny 16.00 – rozpocznie się impreza. I będzie trwała do około 21.30. W trakcie festiwalu przewidujemy występy zespołu Na cały głos, który rozpocznie modlitwą uwielbienia. Potem Małe TGD, Kamil Bednarek i na zakończenie Luxtorpeda. Podczas festiwalu będzie można dobrze zjeść – będą food trucki, będą atrakcje dla dzieci – animacje, dmuchańce, będzie strefa wypoczynku. I będzie też strefa wspólnot, gdzie będzie można spotkań przedstawicieli kilkunastu wspólnot archidiecezji gdańskiej – powiedział Szymon Gajda.

Wstęp na gdański Festiwal dla Życia jest bezpłatny a wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne na stronie festiwaldlazycia.pl.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background