Niedzielny wieczór w Warszawie ze sztuką o św. Teresie do Dzieciątka Jezus i Fryderyku Nietzsche

Written by on 26 listopada 2023

To wyjątkowa sztuka łącząca w sobie postaci świętej Teresy do Dzieciątka Jezus i Fryderyka Nietzsche. Warszawscy karmelici bosi zapraszają w niedzielę 26 listopada 2023 roku do Salonu Świętych na czytanie dramatu siostry Bridget Edman OCD zatytułowanego „Róże mają kolce”.

Podczas niedzielnego wieczoru sztukę karmelitanki s. Bridget Edman czytać będą: Ilona Janyst, Natalia Czekalska, Katarzyna Gulej, Piotr Czekalski i Paweł Janyst. Oprawę muzyczną przestawienia przygotowała Katarzyna Brochocka.

Siostra Bridget Edman OCD o swojej sztuce napisała: „Powodem napisania mojej sztuki o Teresie i Nietzschem nie był zamiar porównania ich doktryn. To zostało już zrobione – przeze mnie i innych. (Opublikowana sztuka jest ostateczną wersją wielu poprzednich, z których pierwsza była krótką jednoaktówką o śmierci Teresy i Nietzschego). W sztuce „Róże mają kolce” próbowałam wniknąć w ich ludzkie doświadczenie. Co czuli? Co dokonywało się w ich umęczonych sercach? Jacy stali się po tym? Co działo się w owej „nocy”?”

Dramat „Róże mają kolce” (rzecz o św. Teresie do Dzieciątka Jezus i Fryderyku Nietzsche) zostanie zaprazentowany w niedzielę 26 listopada o godz. 19:00 w Salonie Świętych w Warszawie przy ulicy Solec 61.

S. Bridget Edman ocd o swojej sztuce napisała: „Powodem napisania mojej sztuki o Teresie i Nietzschem nie był zamiar porównania ich doktryn. To zostało już zrobione – przeze mnie i innych.(- Opublikowana sztuka jest ostateczną wersją wielu poprzednich, z których pierwsza była krótką jednoaktówką o śmierci Teresy i Nietzschego -). W sztuce Róże mają kolce próbowałam wniknąć w ich ludzkie doświadczenie. Co czuli? Co dokonywało się w ich umęczonych sercach? Jacy stali się po tym? Co działo się w owej „nocy”?”


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background