Maraton z „The Chosen” w długi weekend w Warszawie

Written by on 5 stycznia 2023

Warszawskie Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” przygotowało ciekawą propozycję na długi styczniowy weekend. Wszyscy miłośnicy filmu mogą wybrać się bowiem tam na trzydniowy maraton, podczas którego wyświetlony zostanie pierwszy sezon amerykańskiego serialu „The Chosen”.

„Dobre Miejsce” jest miejscem, w którym nie tylko od święta można obejrzeć wartościowe produkcje filmowe. Opowiedział o tym Radiu Nowa Kultura manager ds. organizacyjno-kulturalnych tej instytucji – Karol Regulski.

Już od wielu lat w „Dobrym Miejscu” można zobaczyć nie tylko najciekawsze nowości filmów chrześcijańskich, czy nawet bardziej szczegółowo mówiąc – katolickich, ale także chyba od dwunastu już lat ojciec Marek Kotyński prowadzi u nas Forum Filmów Niezwyczajnych czyli cykl kina dyskusyjnego, gdzie można nie tylko zobaczyć dobre filmy – często takie, które pomimo świetnych ocen krytyków i publiczności, krótko gościły w kinach z różnych powodów – ale można potem o tych filmach porozmawiać, podyskutować. Czasami te dyskusje przybierają formę świadectw, czasami są to bardzo burzliwe debaty na temat wyborów, jakie podjęli bohaterowie filmu. Myślę, że każdy, kto chociaż trochę interesuje się kinem powinien spróbować takiej formuły – podkreślił Karol Regulski.

Tym razem w „Dobrym Miejscu” odbędzię się filmowy maraton.

Zastanawialiśmy się w jakiej formie można by pokazać szerokiej publiczności film „The Chosen” (czyli „Wybrani”). Bo jesteśmy przekonani, że produkcja ta jest warta tego, żeby jak najszerzej została wyświetlona i doceniona przez widzów. Wybraliśmy taką formułę trzydniowego maratonu, ponieważ kilka odcinków, które składają się na sezon pierwszy mniej więcej zajmuje trzy bloki po około dwie godziny seansu. W tym czasie wyświetlimy odcinki odpowiednio od pierwszego do trzeciego, i tak dalej, aż do samego finału. Myśle, że to będzie przyjazna formuła dla obejrzenia serialu, ponieważ łatwiej jest jednorazowo wybrać się do kina i zobaczyć taki blok, który składa się z kilku odcinków, niż odwiedzać kino dziewięć czy dziesięć razy, by zobaczyć cały sezon – stwierdził manager „Dobrego Miejsca”.

Karol Regulski nie ma wątpliwości, że serial „The Chosen” jest wartościową produkcją.

O serialu „The Chosen” słyszał chyba prawie każdy i my w „Dobrym Miejscu” też o nim słyszeliśmy bardzo wiele pochlebnych opinii. Film jest o tyle nietypowy, że powstał w sposób właściwie zupełnie niezależny, ponieważ metodą pozyskiwania funduszy od samych widzów, którzy – można powiedzieć – zrzucili się na produkcję tego filmu – zdradził ciekawostkę na temat serialu manager „Dobrego Miejsca”.

Warto podkreślić, że przy jego tworzeniu od strony teologicznej i biblijnej był on szeroko konsultowany, zarówno z przedstawicielami Kościoła katolickiego lub tez innych wyznań chrześcijańskich. I szczerze przyznam, nie słyszałem jeszcze żadnej opinii na temat tego filmu, żeby gdzieś pojawiły się jakieś błędy, czy inne kontrowersje związane z treściami, które zostały pokazane. Mało tego. Od wielu ludzi, którzy na co dzień mówią, że unikają produkcji biblijnych ze względu na to, że ich wiedza w tej tematyce nie pozwala im oglądać kiepskich filmów, po prostu ten serial akurat wyjątkowo doceniają. Mówią, że jak najbardziej każdy, kto interesuje się tematami biblijnymi, teologicznymi, kto po prostu wierzy w Jezusa Chrystusa, powinien ten serial zobaczyć – dodał Karol Regulski.

Manager „Dobrego Miejsca” przedstawił także dokładny program seansów amerykańskiej produkcji.

Serial „The Chosen” – sezon pierwszy – pokażemy w „Dobrym Miejscu” w trzech blokach, począwszy od Święta Trzech Króli 6 stycznia. Następnie będziemy kontynuowali pokaz w sobotę i zakończymy w niedzielę. Codziennie film będzie pokazywany od godziny 17:00 w auli w wejściu w „Dobrym Miejscu” przy ulicy Dewajtis 3 w Warszawie – zakończył Karol Regulski.

Informacje na temat biletów na trzydniowy maraton z serialem „The Chosen” odnaleźć można w serwisie internetowym Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

fot. Dobre Miejsce


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background