Magda Anioł w Strefie Chwały – jedyny taki wywiad

Written by on 10 lipca 2021

Magda Anioł zadebiutowała w 1994 roku, grając muzykę country. Po wielu życiowych perypetiach i wewnętrznym procesie nawracania, który wtedy właśnie przeżywała, Magda włączyła się aktywnie w szeroko pojęty nurt muzyki ewangelizacyjnej. W 995 roku pojawił się też w zespole jej przyszły mąż – Adam Szewczyk, absolwent Jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznych w Katowicach, wybitny gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, który miał ogromny wpływ na chrześcijański styl twórczości Magdy Anioł. I tak to wszystko się zaczęło…

Stowarzyszenie Muza Dei miało przyjemność gościć Magdę Anioł ją oraz jej męża, Adama Szewczyka w programie pt. „W strefie chwały”, którego autorem jest o. Andrzej Bujnowski, a producentem stowarzyszenie Muza Dei. Jest to program opowiadający o historii chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce. Program poświęcony jest różnym zespołom, fenomenom i najważniejszym twórcom muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

To było 26 lat temu. To był jeszcze ten czas, kiedy byłam tzw. wokalistką country. Tak mnie pokierowało pewne spotkanie z zespołem, który mnie przyjął do siebie jako wokalistkę i tak się zaczęła ta moja droga wokalna. Natomiast w pewnym momencie potrzebowaliśmy gitarzysty do zespołu i zapukaliśmy do drzwi niejakiego pana Adama Szewczyka, który właśnie wtedy był bezrobotny jako gitarzysta i tak się zaczęło… – mówi Magda Anioł, która od wielu lat tworzy scenę polskiej muzyki chrześcijańskiej.

I to był początek końca przygody Magdy Anioł z country – dodaje jej mąż, Adam Szewczyk.

W rozmowie nie brakowało poczucia humoru, ciepłej i radosnej atmosfery, która zaowocowała dwiema częściami półgodzinnego spotkania z artystami i fragmentami ich utworów.

Zapraszamy do wysłuchania, obejrzenia całości na tvDei.pl – Telewizja Pełna Kultury 🎬

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background