Kolędowy #HouseGig Albo i Nie

Written by on 13 stycznia 2023

Zespół Albo i Nie to drugi wykonawca, który wystąpił podczas wydarzeń pod hasłem #HouseGig, organizowanych w siedzibie Fundacji Muza Dei – Centrum Nowej Kultury w Czeladzi. W czwartkowy wieczór 12 stycznia 2023 roku muzycy z Siemianiowic Śląskich zaśpiewali wraz z zebraną publicznością kolędy, które zgodnie z polską tradycją aż do Święta Matki Bożej Gromnicznej towarzyszą nam i przypominają o narodzinach Zbawiciela.

Podczas #HouseGigu można było usłyszeć najpopularniejsze kolędy, takie jak: „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi” w autorskich i często dość zaskakujacych aranżacjach śląskiego zespołu. Zostały one zagrane oczywiście całkowicie „bez prądu”, co umożliwiło słuchaczom poznanie możliwości, jak i pełni umiejętności gry muzyków na akustycznych instrumentach.

Obecna podczas występu publiczność bardzo chętnie włączała się we wspólny śpiew wraz z muzykami Albo i Nie, a po koncercie wszyscy zebrani nie ukrywali satysfakcji z udziału w tak ciekawym i jakże bardzo kameralnym wydarzeniu.

Pierwszym artystą, który 22 grudnia 2022 roku wystąpił w ramach wydarzeniach pod hasłem #HouseGig w siedzibie fundacji Muza Dei był Joachim Mencel. Organizatorzy planują zapraszanie kolejnych wykonawców do udziału w wydarzeniach z udziałem niewielkich grup słuchaczy zainteresowanych twórczością w duchu Nowej Kultury.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background