Gospel Rain w Boże Ciało zaśpiewa w Płocku

Written by on 8 czerwca 2023

To będzie radosne świętowanie i uwielbianie Jezusa dobrą muzyką. W uroczystość Bożego Ciała, podczas płockiego „Festiwalu na schodach”, ze swoim koncertem wystąpi chór Gospel Rain z Lublina.

O koncercie w Płocku powiedział nam dyrygent i założyciel Gospel Rain – Grzegorz Głuch:

W święto dla wszystkich katolików, dla nas także muzycznie ważny dzień, w uroczystość Bożego Ciała jesteśmy w Płocku, oczywiście w koncercie plenerowym, który odbywa się w ramach takiego wydarzenia pod nazwą „Festiwal na schodach”. W niezwykle urokliwym miejscu, na skwerku, który znajduje się przed kościołem pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbego w Płocku. Zagramy zarówno taką część koncertową, jak i naturalnie wynikającą z tego święta część adoracyjną, bo oczywiście będzie procesja z Najświętszym Sakramentem. Pojawią się też z rzadka wykonywane przez nas utwory innych artystów, ale oczywiście też do nich sięgamy, zwłaszcza w tej przestrzeni, gdy chcemy, żeby – skoro one są bardzo znane przez pokolenia – ci, którzy się zgromadzą w czasie tej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem mogli te pieśni śpiewać i nimi Pana Jezusa uwielbiać – stwierdził lider lubelskiego chóru.

Wstęp na płocki „Festiwal na schodach” zorganizowany w uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca 2023 roku) przy parafii świętego Maksymiliana Kolbego jest bezpłatny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.30, a koncert uwielbieniowy z udziałem Gospel Rain o godzinie 19.30.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background