Ręce, które śpiewają!

Written by on 3 lutego 2023

Portugalia będzie miała pierwszy chór głuchoniemych, który wystąpi podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie! 

Po raz pierwszy chór osób niesłyszących zinterpretuje muzykę liturgiczną podczas centralnych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży. Projekt „Ręce, które śpiewają” dołączył do Chóru ŚDM Lizbona 2023, promując jednoczesną integrację słuchaczy i osób niesłyszących. 

W weekend, 28 i 29 stycznia w Rektoracie Uniwersytetu w Lizbonie odbyła się kolejna próba chóru ŚDM Lizbona 2023. Najważniejszą wiadomością z tej próby był debiut chóru „Mãos que Cantam”, który wraz z chórem słuchaczy wykona tłumaczenie na portugalski język migowy (LGP) pieśni liturgiczne, które będą animować główne uroczystości ŚDM.   

„Mãos que cantam” zrodziło się z idei, że głusi nie powinni być postrzegani jako osoby niepełnosprawne, ale jako pełne istoty o biologicznie zróżnicowanym sposobie wyrażania się od osób słyszących. Niesłyszący chórzyści i ich maestro oczarowali wszystkich muzyką w swoich rękach i pokazali, że muzyka wykracza poza dźwięk i że możemy ją postrzegać wizualnie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background